• 2020/2021

• OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

W dniach 19-20 czerwca 2021 r. w Łodzi młodzi reprezentanci Elbląga, uczniowie elbląskich szkół podstawowych wzięli udział w XXVII Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży zgromadziła w tym roku ponad tysiąc uczennic i uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych z około sześćdziesięciu ośrodków w Polsce.

Elbląska reprezentacja spisała się lepiej niż przed rokiem. Zajmowaliśmy wyższe lokaty, a większość zawodniczek i zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe.  Na tym etapie szkolenia to podstawowy, oprócz wykazania woli walki, czynnik motywujący do rozwijania predyspozycji i talentów sportowych. Przede wszystkim cieszy fakt zakwalifikowania się do ścisłego finału dwóch naszych szybkobiegaczy: Karola Laszuka (SP nr 1) - trenującego lekką atletykę w MKS Truso.

Wyniki naszych reprezentantów: Karol Laszuk (SP 1) - 60 m (el. 8.75 sek., 8.83 sek. - 6 miejsce),  Błażej Jurewicz (SP 1) - 300 m (53.06 sek. - 15 miejsce), Michalina Trochimczuk (SP 1) - 60 m (9.32 sek. - 17 miejsce).

Szkoły Podstawowe - MIMS 2020/2021

Podsumowując sportowy rok szkolny:

• na 14 szkół podstawowych uplasowaliśmy się tuż za podium na 4 miejscu z 694 punktami

• w klasyfikacji chłopców zajęliśmy 7 miejsce, a więc w połowie stawki :-)

Trójbój lekkoatletyczny

Duma nas rozpiera patrząc na wyniki zawodów w trójboju lekkoatletycznych. Nasi medaliści:

II miejsce srebrny 🏅 dziewczyny: Alicja Karwecka, Wiktoria Markowska, Amelia Tyburska, Michalina Trochimczuk, Kornelia Klejna

I miejsce złoty 🏅 chłopcy: Błażej Jurewicz, Tomasz Krasowski, Fabian Żmijewski, Oliwier Mazowita, Tomasz Bętlewski

Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

Uczeń klasy 7 a Krzysztof Kulma w Poznaniu na Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego uzyskał srebrny medal na K4 (4 zawodników w kajaku) oraz 8 miejsce w K1 na 45 zawodników w kategorii młodzik. Gratulujemy!

Zawody pływackie UKP Jedynka

Kolejny sukces zawodników Klubu Jedynka.

Pięć medali i 28 nowych rekordów życiowych przywieźli z Mławy nasi juniorzy i młodzieżowiec🏊‍♀️🏊‍♂️👏🤝

Short track

Uczeń klasy VII d Tymon Hryniewiocz w dniach 19-20.03.2021 r. wziął udział w ogólnopolskich zawodach rankingowych w short tracku (łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze) w Gdańsku. W zawodach zdobył brązowy medal w biegu na 1000 m. W klasyfikacji wielobojowej (za trzy dyscypliny) zajął czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej w kategorii Junior D po zakończonym sezonie 2020/2021 również zajął czwarte miejsce w Polsce.
          Serdecznie Gratulujemy Wielkich sukcesów życząc powodzenia w dalszym uprawianiu tego sportu!!!

Warsztaty golfistów

Uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na warsztatach na polu golfowym w Pasłęku. Każdy ma możliwość wziąć udział w takiej atrakcji, zapraszamy na wiosnę!

Sukces kajakarzy

Krzysztof Kulma z klasy 7 a zdobył 2 srebrne medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 26.09 w Elblągu. Medale zdobył na odcinku 2000 m w osadach K2 i K4. W K4 płynął razem z Dominikiem Dulko z klasy 7e.

Jesienne sztafetowe biegi przełajowe

Dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce w sztafecie 6x800 m rocznik 2006 i młodsze w składzie: Izabela Cielesz, Milena Trochimczuk, Kornelia Kranz, Michalina Trochimczuk, Julia Tymecka, Maja Konarzewska.

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w Olsztynie

Milena Trochimczuk w dniu 19.09.2020 r. podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w Olsztynie wywalczyła dwa medale: III miejsce w biegu na 100 m. (był to najliczniej obsadzony bieg mistrzostw, gdzie startowało ponad 50 zawodniczek!) oraz III miejsce w biegu na 600 metrów.

Jesienne biegi przełajowe

Podczas Jesiennych Biegów Przełajowych nasi lajlepsi sportowcy zajęli następujące miejsca :