• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

W roku szkolnym 2021/2022 biblioteka szkolna pozyskała fundusze z Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0. Jest to program uchwalony przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

• Całkowita wartość dofinansowania – 15000 zł.
          • Kwota dofinansowania – 12000 zł.
          • Środki własne szkoły – 3000 zł.

Przed dokonaniem zakupów przeprowadziliśmy wśród uczniów i rodziców ankietę, dzięki której otrzymaliśmy informację jakie książki chcieliby przeczytać.

Pozyskane środki finansowe w ramach Priorytetu 3, przeznaczyliśmy na zakup:

- nowości wydawniczych, lektur, komiksów – 221 woluminów. na kwotę 4101,22 zł
          - audiobooków – 82 pozycje na kwotę 1898,78 zł
          - sprzętu komputerowego – 5640,00 zł
          - cele reklamowe – plakaty i zakładki promujące szkolną bibliotekę, na kwotę 360,00 zł
          - regały – 3000 zł.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie chętniej i częściej zaglądają do biblioteki.
          Ponadto nauczyciele bibliotekarze otrzymali niezbędny do codziennej pracy sprzęt komputerowy, który umożliwi im opracowywanie zbiorów i przygotowywanie materiałów edukacyjnych.
          Natomiast nauczyciele często wypożyczali audiobooki, z których korzystali podczas zajęć lekcyjnych.
          Przeprowadzono również konkursy czytelnicze i plastyczne, które znacząco wpłynęły na zainteresowanie książkami i rozwój czytelnictwa.
          Dzięki zakupionym nowościom wydawniczym wzrosło zainteresowanie książkami wśród uczniów, którzy chętnie sięgali po pozycje przygodowe, młodsi uczniowie po komiksy oraz mieli dostęp do większej ilości lektur.