• DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

W czwartek, 18 stycznia 2024r., biblioteka szkolna obchodziła Dzień Kubusia Puchatka. Święto  przypada w rocznicę urodzin autora książek o misiu, Alana Aleksandra Milne'a (18.01.1882r.). Biblioteka przygotowała wystawkę książek o Kubusiu Puchatku.

Uczniowie z klas I i III w skupieniu wysłuchali książki pt. "Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”. Z wielkim zaangażowaniem kolorowali portrety Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz rozwiązywali łamigłówki o misiu z małym rozumkiem.

Mimo upływu lat jest on jednym z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych misiów.

„Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
              Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
            Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień”.

• Pasowanie na Czytelnika

• Dla uczniów klasy pierwszej nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych ,,Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej”, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, ale także tego czego nie wolno robić czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu, przyszli czytelnicy, uroczyście przyrzekli:

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY

Uczniowie otrzymali „Wyprawki Czytelnicze”, w skład których wchodzą:

- książka autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak pt. „Wnuczka antykwariusza” ,

- poradnik dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Od teraz biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym oraz radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani!

• Walentynki to dobra okazja do świętowania :)

• We wtorek 06 lutego 2024 r. od godziny 15:30 do godziny 17:30 odbędzie się w szkole na sali gimnastycznej dyskoteka WALENTYNKOWA dla klas 4-8.

Wejście: 2 zł

Obowiązuje obuwie zmienne. Picie we własnym zakresie.

Serdeczne zapraszamy do wspólnej zabawy!

SU i Koło reporterskie.

• Zabawa karnawałowa klas 1-3

• 12 stycznia w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowa, którą w rytmach muzyki disco poprowadziła Agencja Artystyczna JustFun. W zabawie udział wzięli najmłodsi uczniowie z klas1-3. Tegoroczna zabawa odbyła się w bardzo miłej, wesołej atmosferze. Kolorowe, ciekawe przebrania naszych uczniów, a także ich dobry humor można dostrzec w galerii zdjęć.

• WOŚP-zapraszamy do kawiarenki🍰

• Już 13 stycznia kolejny finał WOŚP w naszej szkole; od godziny 10.00 do 13.00 czeka na Wszystkich mnóstwo atrakcji, a wśród nich tradycyjnie kawiarenka z pysznymi wypiekami!!! Zapraszamy❤️❤️❤️

• Uczniowie vs. Nauczyciele  32. Finał WOŚP
          • Uczniowie vs. Nauczyciele 32. Finał WOŚP

• 10 stycznia w naszej szkole odbył się charytatywny mecz w piłkę koszykową.
            Uczniowie zagrali przeciwko nauczycielom wychowania fizycznego , w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten szczytny cel włączyły się klasy 4-8.
            Rozegrane mecze, a było ich ok.25 dostarczyły wszystkim  wspaniałych, sportowych emocji.
            Podczas meczu zebrano 97zł.
            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zabawie.
            To były pierwsze pieniążki zebrane w naszej szkole w ramach 32 Finału WOŚP.

• Klasa 3c projektuje gry planszowe ☺️

• Uczniowie klasy 3c projektowali dziś gry planszowe. Instrukcje wykonali w języku angielskim. Plansze do gier będą nam służyć do zabawy podczas przerw. Brawa za kreatywność i zgodną współpracę podczas tych zajęć.

• WOŚP - Zapraszamy 13 stycznia!

• 13 stycznia kolejny finał WOŚP w SP1, tego dnia można będzie wesprzeć tę piękną akcję kupując chleb upieczony przez Dyrektora naszej szkoły Pana Andrzeja Soję!!!

• Stop zwolnieniom z WF-u w klasach 1-3

• 5 stycznia w związku z akcją Stop zwolnieniom z WF-u w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W klasach młodszych zorganizowano zajęcia sportowe - wyścigi rzędów z wykorzystaniem kształtek, obręczy, woreczków, piłek, materaców. Były też rozgrywki Zbijaka - rywalizacja między dwoma klasami. W klasach dzieci oglądały filmy edukacyjne promujące sport i aktywność fizyczną oraz wycinały i kolorowały obrazki o tematyce sportowej. Rywalizowały także między sobą w grach planszowych.

Ewa Czarnecka

• Stop zwolnieniom z WF-u

• 4 stycznia 2024 r.w ramach Dnia Sportu Szkolnego obchodzona jest akcja: ,,Stop zwolnieniom z w-fu".
            Zajęcia odbyły się w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul.Grunwaldzkiej.  Poprowadził je Waldemar Legień- dwukrotny zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w judo.
            Lekcja trwała ok.45 minut.
            Czynny udział w lekcji pokazowej brali uczniowie z klas: 5c, 4a,4b.

Serdecznie dziękujemy.