• 2023/2024

•  Dzisiaj uczniowie klas: 7a, 7b oraz 7c były uczestnikami warsztatów BEZPIECZNI NA WODZIE zorganizowanych na przystani GRUPY WODNEJ w Elblągu przez
          ROTARY. Uczniowie obejrzeli z dużym zainteresowaniem pokaz ratownictwa wodnego oraz mieli okazję poznać pracę różnych służb mundurowych.

Panowie policjanci odwiedzili klasy pierwsze, aby przypomnieć uczniom o zasadach zachowania na drodze oraz bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji. Przypomnieli też uczniom numery alarmowe. Policjanci życzyli wszystkim uczniom naszej szkoły bezpiecznych i wesołych wakacji. Dziękujemy.

Nasza szkoła była współorganizatorem wspaniałej imprezy szachowej - IV. ELBLĄSKIEGO TURNIEJU FINAŁOWEGO 2024 Edukacja przez Szachy w Szkole♟️♟️♟️

Sara Słomczyńska z klasy 4a oraz Lena Kopyść z klasy 4c wzięły udział w
          Grand Prix Polski Cheerleading. Razem z Formacją Cheer Cadmans Mini w kategorii  Pam Dance Elite zdobyły 2 miejsce. Gratulujemy!!!

W miniony weekend uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów Szachach Klasycznych. Dwudniowy turniej odbywał się w Ilawie.

W grupie dziewcząt do lat 9 (D9) 3. miejsce zajęła Karolina Kaczmarczyk z klasy 2b!!!

Dwie uczennice - Karolina Kaczmarczyk (2b) oraz Klaudia Jaśniewska (2a) - uzyskały IV kategorię szachową🔥🔥

Gratulujemy wszystkim szachistom wspaniałej gry 👏👏👏

21 marca 2024 r. w Ratuszu Miejskim odbyła sie gala Elbląskiego Święta Sportu, podczas której wyróżnienie otrzymał Krzysztof Szostak (wraz z partnerką) za osiągnięcia sportowe uzyskane w tańcu towarzyskim w 2023 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👏👏👏

16.03.2024r podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Jantar" uczennica klasy 1b - Natalka Chren zajęła (wraz ze swoim partnerem) 1 miejsce i zdobyła ZŁOTY medal 🥇🔥. Gratulujemy!!!!

W niedzielę 10.03 Magda Sztandera z kl. 2b wraz ze swoim partnerem zdobyła 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia. Gratulujemy!!!

Kochani Obozowicze!

Dziękujemy Wam za wspaniałą zimową przygodę, za uśmiech, koleżeństwo, zaangażowanie oraz wzorową postawę podczas Obozu Narciarskiego - Białka 2024 .

Dziękujemy najmłodszej grupie uczniów, którzy włożyli ogromny trud w naukę jazdy na nartach.  Bywały chwile, że było ciężko, ale Wy dzielnie walczyliście ze swoimi słabościami.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście wysyłając dzieci na zorganizowany przez nas obóz narciarski.

Mamy nadzieję, że pobyt z nami dostarczył wszystkim mnóstwo doskonałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia za rok!!!
          Marta Zengota

Dziękujemy❤️

Obóz narciarski Białka Tatrzańska 2024🎿⛷️

Mecz koszykówki: uczniowie vs nauczyciele w ramach  32. Finału WOŚP naszej szkole❤️

10 stycznia w naszej szkole odbył się charytatywny mecz w piłkę koszykową.
          Uczniowie z klas 4-8 zagrali przeciwko nauczycielom wychowania fizycznego w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozegrane mecze, a było ich ok. 25 dostarczyły wszystkim  wspaniałych, sportowych emocji.
          Podczas meczu zebrano 97zł.
          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zabawie. To były pierwsze pieniążki zebrane w naszej szkole w ramach 32. Finału WOŚP.

5 stycznia w związku z akcją „Stop zwolnieniom z WF-u” w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W klasach młodszych zorganizowano zajęcia sportowe - wyścigi rzędów z wykorzystaniem kształtek, obręczy, woreczków, piłek, materaców. Były też rozgrywki w „zbijaka” - rywalizacja między dwoma klasami. W klasach dzieci oglądały filmy edukacyjne promujące sport i aktywność fizyczną oraz wycinały i kolorowały obrazki o tematyce sportowej; rywalizowały także między sobą w grach planszowych.

Ewa Czarnecka

04 stycznia 2024 r. w ramach Dnia Sportu Szkolnego obchodzimy akcję „Stop zwolnieniom z w-fu". Z tej okazji w Hali Widowiskowo - Sportowej odbyły się zajęcia sportowe, które poprowadził Waldemar Legień - dwukrotny zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w judo. Czynny udział w lekcji pokazowej brali uczniowie klas: 5c, 4a oraz 4b.

Serdecznie dziękujemy.

Dnia 14 grudnia 2023 klasa 2 c wzięła udział w pokazach tańca towarzyskiego (w ramach projektu Elbląskiej Ligi Tańca), których organizatorem było  Centrum Spotkań Europejskich.
          Dzieci pięknym pokazem zaprezentowały umiejętności, które zdobyły podczas zajęć prowadzonych przez pana Grzegorza Ślusarskiego. Dzieci zatańczyły dwa tańce standardowe: walca angielskiego i walca wiedeńskiego i dwa latynoamerykańskie - sambę, cha - cha oraz polkę😊

Wyjazd na mecz Polska-Czechy😊

17.11.2023r. uczniowie naszej szkoły pojechali  do Warszawy  na mecz Reprezentacji Polski.
          Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek.

Celem wycieczki było podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie „zdrowej” rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu.

Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Był to radośnie spędzony dzień i wieczór. Uczniowie przekonali się, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny klas IV i była alternatywną formą spędzenia wolnego czasu.
          Do zobaczenia na kolejnych meczach!!

Integracyjny Rajd Brzegiem Morza klas czwartych: Kąty Rybackie- Przekop Mierzei Wiślanej😊

Kolejny sportowy rok zaczyna się