• Aktualności sportowe

      • OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

        W dniach 19-20 czerwca 2021 r. w Łodzi młodzi reprezentanci Elbląga, uczniowie elbląskich szkół podstawowych wzięli udział w XXVII Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych.

        Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży zgromadziła w tym roku ponad tysiąc uczennic i uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych z około sześćdziesięciu ośrodków w Polsce.

        Elbląska reprezentacja spisała się lepiej niż przed rokiem. Zajmowaliśmy wyższe lokaty, a większość zawodniczek i zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe.  Na tym etapie szkolenia to podstawowy, oprócz wykazania woli walki, czynnik motywujący do rozwijania predyspozycji i talentów sportowych. Przede wszystkim cieszy fakt zakwalifikowania się do ścisłego finału dwóch naszych szybkobiegaczy: Karola Laszuka (SP nr 1) - trenującego lekką atletykę w MKS Truso.

        Wyniki naszych reprezentantów: Karol Laszuk (SP 1) - 60 m (el. 8.75 sek., 8.83 sek. - 6 miejsce),  Błażej Jurewicz (SP 1) - 300 m (53.06 sek. - 15 miejsce), Michalina Trochimczuk (SP 1) - 60 m (9.32 sek. - 17 miejsce).


        Szkoły Podstawowe - MIMS 2020/2021                
         
        Podsumowując sportowy rok szkolny:

        • na 14 szkół podstawowych uplasowaliśmy się tuż za podium na 4 miejscu z 694 punktami

        • w klasyfikacji chłopców zajęliśmy 7 miejsce, a więc w połowie stawki :-)

        • w klasyfikacji dziewcząt byliśmy bezkonkurencyjni i stanęliśmy na 1 miejscu podium


        Lekka atletyka indywidualna kl. VII-VIII wyniki:

        Dziewczyny:

        100m Izabela Cielesz I m-ce, Kornelia Kranz II m-ce

        300m Julia Tymecka III m-ce

        600m Milena Trochimczuk I m-ce, Maja Konarzewska II m-ce

        1000m Dominika Kosiorek I m-ce

        Sztafeta 4x100m dziewcząt I m-ce

        Skok w dal Izabela Cielesz I m-ce

        Skok wzwyż Monika Szuba I m-ce

        Chłopcy:

        1000m Dominik Dulko III m-ce

        Pchnięcie kulą Kajetan Kwas III m-ce

        BRAWO 💪🏅👏🏅🏅🏅

        http://www.mostruso.pl/news/s/1037/lekka-atletyka-kl-vii-viii-indywidualna---wyniki-galeria


        Lekka atletyka kl.V-VI indywidualna klasyfikacja

        I m-ce Maria Świerk 100m

        II m-ce Katarzyna Kwiatkowska rzut piłeczką palantową

        III m-ce Nikola Brydzińska skok w dal

        II m-ce Michalina Trochimczuk skok wzwyż

        I m-ce Ksawery Lewandowski na 100m i w skoku w dal

        II m-ce Filip Poręba rzut piłeczką palantową

        GRATULACJE!!!

        http://www.mostruso.pl/news/s/1035/4-boj-la-dziewczat-i-chlopcow---wyniki-i-galeria---dziewczeta-i-chlopcy

         


        XXXV Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 4-bój lekkoatletyczny kl.V-VI

        Szkoła Podstawowa nr   1 dziewczęta         1  
          Nazwisko i imię Rocznik 60 m PKT 600 m PKT W DAL PKT P. PAL. PKT Punkty razem
        1 Stachowicz Zuzanna 2008 11,08 22 2,42,56 4 3,18 26 21,00 26 78
        2 Świerk Maria 2008 9,35 74 2,15,09 46 3,94 52 22,00 28 200
        3 Kwiatkowska Katarzyna 2008 10,36 40 2,24,92 28 3,62 41 32,00 52 161
        4 Bałaszkiewicz Apolonia 2008 10,57 34 2,23,27 31 3,42 34 23,00 30 129
        5 Łysko Nadia 2008 10,15 46 2,23,83 30 3,42 34 23,00 30 140
        6 Sobolewska Stefania 2010 10,56 34 2,31,38 18 3,30 30 25,00 34 116
              SUMA 5 - najlepszych wyników RAZEM 746

         Trójbój lekkoatletyczny

        Duma nas rozpiera patrząc na wyniki zawodów w trójboju lekkoatletycznych. Nasi medaliści:

        II miejsce srebrny 🏅 dziewczyny: Alicja Karwecka, Wiktoria Markowska, Amelia Tyburska, Michalina Trochimczuk, Kornelia Klejna

        I miejsce złoty 🏅 chłopcy: Błażej Jurewicz, Tomasz Krasowski, Fabian Żmijewski, Oliwier Mazowita, Tomasz Bętlewski


         Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

        Uczeń klasy 7 a Krzysztof Kulma w Poznaniu na Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego uzyskał srebrny medal na K4 (4 zawodników w kajaku) oraz 8 miejsce w K1 na 45 zawodników w kategorii młodzik. Gratulujemy!


           Zawody pływackie UKP Jedynka

        Kolejny sukces zawodników Klubu Jedynka.

        Pięć medali i 28 nowych rekordów życiowych przywieźli z Mławy nasi juniorzy i młodzieżowiec🏊‍♀️🏊‍♂️👏🤝

        Na najwyższym stopniu podium stanęli:

        🥇MARTYNA WAŚNIEWSKA (2004) 50 m st. grzbietowym

        🥇HELENA KUBERA (2007) 100 m st. grzbietowym

        🥇WOJTEK PUCH (2007) 100 m st. dowolnym

        Na drugim stopniu podium stanął

        🥈ROBERT WOJTALEWICZ (2001) 100 m st. klasycznym

        Na trzecim stopniu podium stanął

        🥉OLEK CYCKOWSKI (2003) 50 m st. grzbietowym

        Gratulujemy 🤝👏❤️🍀🏊‍♂️🏊‍♀️🏆


          Short track

        Uczeń klasy VII d Tymon Hryniewiocz w dniach 19-20.03.2021 r. wziął udział w ogólnopolskich zawodach rankingowych w short tracku (łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze) w Gdańsku. W zawodach zdobył brązowy medal w biegu na 1000 m. W klasyfikacji wielobojowej (za trzy dyscypliny) zajął czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej w kategorii Junior D po zakończonym sezonie 2020/2021 również zajął czwarte miejsce w Polsce.
        Serdecznie Gratulujemy Wielkich sukcesów życząc powodzenia w dalszym uprawianiu tego sportu!!!


        Warsztaty golfistów

        Uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na warsztatach na polu golfowym w Pasłęku. Każdy ma możliwość wziąć udział w takiej atrakcji, zapraszamy na wiosnę!


         Sukces kajakarzy

        Krzysztof Kulma z klasy 7 a zdobył 2 srebrne medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 26.09 w Elblągu. Medale zdobył na odcinku 2000 m w osadach K2 i K4. W K4 płynął razem z Dominikiem Dulko z klasy 7e.


         Jesienne sztafetowe biegi przełajowe

        Dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce w sztafecie 6x800 m rocznik 2006 i młodsze w składzie: Izabela Cielesz, Milena Trochimczuk, Kornelia Kranz, Michalina Trochimczuk, Julia Tymecka, Maja Konarzewska.


         Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w Olsztynie

        Milena Trochimczuk w dniu 19.09.2020 r. podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w Olsztynie wywalczyła dwa medale: III miejsce w biegu na 100 m. (był to najliczniej obsadzony bieg mistrzostw, gdzie startowało ponad 50 zawodniczek!) oraz III miejsce w biegu na 600 metrów.


        Jesienne biegi przełajowe

        Podczas Jesiennych Biegów Przełajowych nasi lajlepsi sportowcy zajęli następujące miejsca :

        I m-ce Zofia Orzech z klasy II b

        III m-ce Aleksander Sinica z klasy II a

        I m-ce Tomasz Bętlewski z klasy III a

        I m-ce Michalina Trochimczuk rocznik 2010

        IV m-ce Oliwia Mroczek rocznik 2009

        I m-ce Milena Trochimczuk rocznik 2007

        III m-ce Kornelia Kranz rocznik 2007

        III m-ce Izabela Cielesz rocznik 2006

        Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!