• Samorząd Uczniowski

•                                                       DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów.

To chwila , w której w wyjątkowy sposób doceniamy nauczycieli, którzy przekazują nam swoją wiedzę i dzielą się z nami swoimi umiejętnościami.

W tym dniu Samorząd Uczniowski  uhonorował pracowników naszej szkoły piękną kartką z kalendarza , w której zawarte były życzenia na dalsze lata pracy.

,, Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku- jest wykształcenie"

Dziękujemy, że jesteście z nami i kształtujecie młode pokolenia.

W podzięce za trud włożony w naszą edukację, samych radości , sukcesów wszystkim nauczycielom życzy- Samorząd Uczniowski

Skład Samorządu Uczniowskiego na ROK SZKOLNY 2021/2022

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -Aleksandra Szczepańska kl.VIIIa

Zastępcy Samorządu Uczniowskiego - Artur Komorowski kl.VIIIc    oraz  Kacper Sokołowski kl.VIIe

Rzecznik Praw Ucznia Pani Ilona Król

Opiekunowie SU - Marta Zengota, Marcin Wojtaś

Cele Samorządu Uczniowskiego

• Reprezentowanie ogółu uczniów
        • Działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw.
        • Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności  za jednostkę i grupę
        • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania,
        • wyrobienie samokontroli samooceny i zdyscyplinowania uczniów
        • Dbanie o dobre imię i honor szkoły

Zadania do wykonania:

Plan  Pracy Samorządu Uczniowskiego

rok szkolny 2021/2022

Powołanie szkolnego Koła Turystycznego działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu

• Zorganizowanie zebrania kandydatów z poszczególnych klas do Rady Samorządu Uczniowskiego
        • Przeprowadzenie kampanii wyborczej i wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego
        • Zebranie trójek klasowych.
        • Przeprowadzenie wyborów w formie ankiety na Przewodniczącego SU
        • Opracowanie planu pracy SU
        • Zebranie trójek klasowych
        • Zagospodarowanie tablicy SU
        • Wyjścia integracyjne na mecze
        • Organizacja wyjazdu na grę w golfa
        • Międzynarodowy Dzień Kropki
        • Sprzątanie świata
        • Dzień Chłopaka
        • Dbanie o wygląd szkoły
        • Organizacja turniejów sportowych
        • Złożenie życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej
        • Andrzejki-przeprowadzenie konkursów, wróżb
        • Poczta walentynkowa
        • Mikołajkowy kiermasz galaretek
        • Organizacja wyjazdu na narty-Białka Tatrzańska
        • Współorganizacja przy XXX finale Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy
        • Olimpiada Przedszkolaka
        • Nauka Poloneza uczniów z klas VIII
        • Współorganizacja Dnia Sportu
        • Pomoc przy organizacji zakończenia roku szkolnego

Samorząd Uczniowski oraz Pani Edyta Sierżęga wraz z klasą Vc bardzo dziękują za dzisiejszą wspólną, pełnych kropek zabawę🙂.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Mecz Piłki Siatkowej

03.09.21r.Samorząd Uczniowski zorganizował wyjście na mecz siatkówki : Trefl Gdanśk- Indykpol AZS Olsztyn. W widowisku wzięły uczennice klasy VIIa.
        Mieliśmy przyjemność podziwiać z bliska wiele znanych twarzy. Przede wszystkim trenera gdańskiego Trefla- Michała Winiarskiego. To właśnie z nim udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie.
        Samorząd Uczniowski dziękuje uczennicom z naszej szkoły za głośny i wspaniały doping.
        Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach plusligi.

Wyniki głosowania na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W wyniku przeprowadzenia głosowania wśród uczniów klas IV-VIII w formie ankiety przedstawiamy wyniki:

Przewodnicząca SU- Aleksandra Szczepańska kl.VIIIa- 41 głosy

I Zastępca SU: Artur Komorowski- kl.VIIIc- 22 głosy
        II Zastępca SU:Kacper Sokołowski kl.VIIe -20 głosów

Marsz brzegiem morza Stegna-Mikoszewo

30.09 2021r.Samorząd Uczniowski zorganizował dla grupy 50 uczniów z klas VI-VIII pieszy rajd brzegiem morza.
        Piasek ,szum fal jest doskonałym miejscem do uprawiania aktywności fizycznej.
        Trasa nasza, czyli ciąg spacerowy liczył ok.15 km.
        Szliśmy linią brzegową od Stegny do Mikoszewa.
        Wycieczka ta była doskonałą lekcją geografii ,która dała możliwość dzieciom poznania nadmorskich miejscowości .
        Wszystkim uczestnikom rajdu należą się duże brawa za wytrwałość.
        Momentami nie było lekko.
        Może zaproście swoich bliskich na taki spacer. Trasę już znacie.

To była wielka przyjemność spędzić z Wami aktywnie czas.
        Do zobaczenia w czerwcu.
        Szkolne Koło Turystyczne będzie chciało Was zaprosić tym razem na ,,Powitanie Lata" .
        Samorząd Uczniowski dziękuje Pani Wiolecie Szulaczuk za pomoc.
        Do zobaczenia

Spotkanie SU

O8.10.2021r.odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich członków Samorządu Uczniowskiego.
        Bardzo serdecznie powitaliśmy nowy skład SU.
        Wspólnie ustaliliśmy wszelkie działania na najbliższy okres.
        Jako opiekunowie SU bardzo chętnie wysłuchaliśmy pomysłów naszych uczniów oraz ich propozycji.
        Poinformowaliśmy ich o przewidywanych akcjach na rok szkolny 2021/2022.
        Omówione zostały sprawy bieżące.
        Przed nami mnóstwo wyzwań, ale jesteśmy w pełni gotowi do ich realizacji.