• Secesyjne witraże

     • Secesja to jeden z piękniejszych okresów w dziejach sztuki i architektury,  Uczniowie klas V i VII jako dodatkową pracę próbowali pobawić się w artystów witrażystów.  Ich prace wzbudzają zachwyt.

     • Egipskie komiksy

     • Archeologia to ciekawa dziedzina nauki, dlatego też uczniowie klas IV na lekcjach plastyki odkrywali tajemnice Starożytnego Egiptu. W niecodzienny sposób postarali się połączyć stare z nowym. Oto efekty ich pracy - Egipski Komiks.

     • Animacje w klasach szóstych

     • Uczniowie klas VI w ramach lekcji plastyki podjęli się wyzwania i pobawili w filmowców. Oto efekty ich prac. Może za parę lat okaże się, że wśród nich jest zdobywca Oskara. Niestety nie każdy z uczniów dysponował dobrym sprzętem, oprogramowaniem czy aplikacją, ale mimo wszystko postarali się wykonać animację najprostszą techniką. Moje gratulacje :)

      Ilona Król

     • Średniowieczne inicjały

     • Na lekcji plastyki uczniowie klasy V a i b poznali sztukę okresu średniowiecza. Inspirując się starymi księgami, inkunabułami i starodrukami, wykonali swoje inicjały w stylu średniowiecznego pisma. 

     • Plakaty filmowe - plastyka w klasie VII

     • Uczniowie klas VII a i b poznali jeden z nurtów w sztuce - Plakat. Zainspirowani Polską Szkołą Plakatu, której historię poznali podczas lekcji plastyki, wykonali plakaty do swoich ulubionych filmów. Oto efekty ich pracy.

     • Piramida żywieniowa - technika w klasie V

     • Uczniowie klas V na zajęciach z techniki odkrywają tajniki zdrowego odżywiania, zgodnie z tematem - "ABC - Zdrowego życia". Zadanie polegało na przedstawieniu piramidy żywieniowej, którą uczniowie poznali na zajęciach. Sposoby prezentacji i wykonanie prac zaskoczyły nawet nauczyciela. Oby poznane zasady uczniowie stosowali w życiu codziennym.

      Ilona Król

     • Turniej szachowy klas IIIa i IIIb o tytuł MISTRZA GRUPY

     • Klasy IIIa i IIIb uczestniczą w Ogólnopolskim projekcie "Edukacja przez szachy w szkole" od pierwszej klasy. Dziewczęta i chłopcy poznali już najistotniejsze tajniki królewskiej gry. Bardzo chętnie przystępują do szachownicy, uczą się poprzez zabawę, co sprzyja rozwijaniu koncentracji, umiejętności planowania, a przede wszystkim poszerza kompetencje matematyczne. 
      Od lutego do końca kwietnia, z przerwami  spowodowanymi nauka zdalną, dzieci zagrały turniej szachowy o tytuł MISTRZA GRUPY.

      Oto wyniki w poszczególnych grupach:

      Klasa IIIa 
      Grupa I
      I miejsce  wśród chłopców - Wojciech Kaszyc
      I miejsce  wśród dziewcząt - Lena Janaszak

      Grupa II
      I miejsce  wśród chłopców - Gabriel Tocha
      I miejsce  wśród dziewcząt - Lena Małko

      Klasa IIIb 
      Grupa I
      I miejsce  wśród chłopców – Nataniel Bukowski
      I miejsce  wśród dziewcząt – Maja Janta-Lipińska

      Grupa II
      I miejsce  wśród chłopców – Tymon Malinowski
      I miejsce  wśród dziewcząt – Michalina Szostak

      Gratulujemy wspaniałej gry i życzymy dalszych szachowych sukcesów.


      Grażyna Ciesielska

     • Podsumowanie I etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego SZACHY KRÓLEWSKA GRA

     • Szkoła Podstawowa nr 1 wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym SKOCZEK Elbląg zorganizowały dla uczniów i zawodników szachowych naszej szkoły I etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego SZACHY KRÓLEWSKA GRA. 
      Prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi, oprócz  rysunków były również formy przestrzenne. Oto wykonawcy najlepszych prac plastycznych, które zostały wysłane na II etap konkursu do MDK Śródmieście Wrocław. 

      Klasy I
      I miejsce Mikołaj Zięba oraz Lena Kopyść
      II miejsce Mateusz Turek
      III miejsce Fabian Krzyżopolski

      Klasy II-III
      I miejsce Michalina Szostak
      II miejsce Lena Janaszak
      III miejsce Michał Heida

      Klasy IV-VI
      I miejsce Kacper Krużyński
      II miejsce Igor Dziemidowicz

      Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie.

      Grażyna Ciesielska i Irena Sokołowska

     • Sprzątanie Bażantarni

     • W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi nasi wspaniali uczniowie spotkali się w podmiejskim lesie Bażantarnia aby uprzątnąć na jednym ze szlaków turystycznych zalegające śmieci i zanieczyszczenia.
      Motywatorem i organizatorem tej akcji był uczeń klasy 7 b Jakub Apanowicz. Pomimo, że uczniów nie było wielu, charyzma i zaangażowanie uczestników spowodowała zebranie wielu worków zanieczyszczeń w trudnym, górzystym terenie.

      Spotkanie było również okazją do odwiedzenia i przyjrzenia się Pomnikowi Przyrody znajdującemu się w Bażantarni. Dobry nastrój i humor dopisywał wszystkim uczestnikom. Młodzież miała okazję do spotkania na świeżym powietrzu, spaceru w przepięknym lesie oraz zadbania o czystość NASZEJ PLANETY!!!

      Brawo nasi wspaniali uczniowie!!!

                                                                                           Wioletta Szulaczuk

     • Mali konstruktorzy

     • Z szerokiej gamy zajęć świetlicowych, dzieci, a w szczególności chłopcy uwielbiają zajęcia konstrukcyjne. „Wpadając” do świetlicy szybko siadają obok pojemników, w których znajdują się różnorodne, kolorowe klocki. Z materiałów konstrukcyjnych (plastikowe i drewniane klocki, składanki konstrukcyjne: plastikowe rurki, kwadraty magnetyczne, elementy budowlane) tworzą domy, mosty, modele statków kosmicznych oraz innych pojazdów, wymyślone stworki. Budują indywidualnie, w parach, albo w małych grupkach. Dzięki tej formie zabawy nasi mali konstruktorzy kształtują wyobraźnię przestrzenną i pomysłowość, uczą się cierpliwości, współpracy w grupie, gotowości do kompromisu. Zabawy konstrukcyjne ćwiczą myślenie, ale również odgrywają ważną rolę w usprawnieniu manualnym. Konkursy na najciekawszą budowlę organizowane w naszej świetlicy dostarczają dzieciom wiele satysfakcji. Nasi mali konstruktorzy nigdy nie mają dosyć budowania i ciągle tworzą nowe, efektowniejsze konstrukcje.

      Nauczyciele świetlicy

     • Wiosenne Przebudzenie

     • W dniu 04 maja 2021r. ogłoszone zostały wyniki Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu.

      Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych:

      - klasy I-III szkół podstawowych

      - klasy IV-VIII szkół podstawowych.

      Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu:

      I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Lena Janaszak uczennica klasy IIIa

      III miejsce w kategorii klas I-III zdobył Piotr Krauze uczeń klasy Ia

      Serdecznie Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

      Opiekun konkursu: Beata Gawkowska

    • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2021
     • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2021

     • Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny organizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. 

      Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu 22 kwietnia 2021. W zawodach, których celem jest propagowanie kultury matematycznej wzięło udział 40 uczestników w czterech kategoriach wiekowych:

      • w kategorii Żaczek (klasy II) – 18 osób,
      • w kategorii Maluch (klasy III i IV) – 8 osób,
      • w kategorii Beniamin (klasy V i VI) – 9 osób,
      • w kategorii Kadet (klasy VII i VIII) – 5 osób.

      Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju. 

     • Kartka dla Polski

     • Na lekcjach historii uczyliśmy się o jednym z najważniejszych świąt Polski - o Konstytucji. 3 maja 1791 uchwalono drugą po korsykańskiej konstytucji w nowożytnej Europie, a na świecie trzecią po amerykańskiej. Wyprzedziła m.in. konstytucję francuską. 
      Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 roku. 
      Z okazji uchwalenie Konstytucji 3 maja obchodzimy polskie święto państwowe. W tym roku przypada 230 rocznica, którą obchodzimy uroczyście w naszej szkole. Co prawda nie możemy uczestniczyć w apelu, tak jak to zwykle bywało, ale za to dziewczęta i chłopcy z klas IV-VII wykonali przepiękne kartki z życzeniami dla naszego kraju.

      Oprócz tego dla wszystkich chętnych proponujemy udział w quizie internetowym na stronie http://mojahistoria.mozello.pl/
      3 maja od godziny 12, pojawi się Internetowy Quiz o czasach Konstytucji 3 Maja i Komisji Edukacji Narodowej (będzie liczył 67 pytań testowych).

     • Wierszyki łamiące języki

     • Zapraszamy do wysłuchania prezentacji utworów przygotowanych w ramach szkolnego konkursu logopedyczno - recytatorskiego pt. "Wierszyki łamiące jezyki".

     • Łamańce językowe

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Europejsckiego Dnia Logopedy uczniowie naszej szkoły nagrali łamańce językowe. Zapraszmy do ich wysłuchania.

     • Dzień Ziemi

     • Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas czwartych na temat  „Ziemia- mój dom, teraz i w przyszłości”.

      Uczniowie wykonali piękne prace, stosując różne techniki ich wykonania.

      A oto nasi zwycięzcy:

      I miejsce - Martyna Szeląg kl.IVb

      II miejsce - Kacper Krużyński kl.IVa

      III miejsce - Zuzanna Burzykowska  kl.IVa

      Niech prace te skłonią nas wszystkich do refleksji na temat racjonalnego korzystania z zasobów przyrody. To od nas w dużej mierze zależy jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości i czy będzie mogło na niej nadal istnieć życie!

      Zwycięzcom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

      Organizator konkursu: Beata Gawkowska

     • Obchody Dni Ziemi przez klasy 1-3

     • W ramach tegorocznych obchodów Dni Ziemi uczniowie klas 1-3 powitali wiosnę. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, wyraziły radość z nadchodzącej pory roku w formie plastyczno-technicznej. Dzieci przygotowały piękne prace ekologiczne na temat: ”Wiosenne stwory żyjące w parku i na łące”. Prace uczniów wyróżniały się dużą oryginalnością i pomysłowością w łączeniu różnych ekologicznych materiałów, co można zobaczyć w galerii zdjęć.

      Ponadto wszyscy młodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach tego programu przeszli cykl zajęć ekologicznych z wykorzystaniem prezentacji, filmików i piosenek. Nasza szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu” Kubusiowi Przyjaciele Natury” o czym miło nam wszystkich poinformować.

      Z ekologicznymi pozdrowieniami

      Sekcja ekologiczna klas 1-3

     • Konkurs o "Żołnierzach Wyklętych"

     • Po zakończeniu II wojny światowej wielu żołnierzy polskiego podziemia, kontynuowało zbrojny opór przeciw sowietyzacji kraju. Nazywano ich Żołnierzami Wyklętymi, ponieważ komuniści robili wszystko, by ulegli zapomnieniu. W 2011 r. parlament ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym bardziej miłą  była informacja, że dwoje naszych uczniów, za udział w konkursie o ,,Żołnierzach Wyklętych”, zostało wyróżnionych cennymi nagrodami. Praca Gabrysia Wojtowicza z klasy 8 b zajęła I miejsce, Zosi Molińskiej z 8 c została wyróżniona. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie im. Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Gratulujemy!!!

     • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

     • Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób składają

      Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy SP1

    • 500-lecie Piekarczyka
     • 500-lecie Piekarczyka

     • W ramach obchodów 500-lecia Piekarczyka, udostępniamy Legendę o Piekarczyku, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, zrealizowaną w 2006 r.