• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21  listopada obchodzimy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień.

      Jest to jedno z nietypowych świąt, które wywołuje u nas pozytywne emocje.

      Jest okazją ,by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.

      Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej.

      Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.

      Chcemy, aby nasza szkoła była bezpieczna, dlatego nasza społeczność szkolna włączyła się w projekt zrobienia plakatów. Nauczyciele w czasie lekcji przeprowadzają pogadanki na temat życzliwości, szacunku, dobrych relacji oraz kultury osobistej.

      Poniżej piękne prace naszych uczniów.

    • Święto Niepodległości w świetlicy
     • Święto Niepodległości w świetlicy

     • 11  listopada to Święto  Niepodległości  upamiętniające  odrodzenie  państwa  polskiego. Warto i należy przypominać dzieciom o tym święcie. 

      10 listopada 2021 roku zorganizowany został quiz wiedzy na temat Święta Niepodległości. Przygotowania  rozpoczęliśmy dużo wcześniej – gromadziliśmy  informacje  i zdjęcia  dotyczące  ważnych  wydarzeń historycznych, poznawaliśmy sylwetki bohaterów narodowych. W  trakcie quizu wspólnie rozwiązaliśmy świąteczną  krzyżówkę , próbowaliśmy   odpowiedzieć czym  jest dla nas NIEPODLEGŁOŚĆ?.  Pytania  dotyczyły zarówno historii jak i  współczesności. Dzieci wspaniale  poradziły sobie odpowiadając na większość pytań. Quiz przebiegał w miłej atmosferze, przyniósł  wszystkim  wiele  satysfakcji i zadowolenia. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy plakat upamiętniający to szczególne święto, przygotowaliśmy kotyliony, prace plastyczne związane były z naszymi symbolami narodowymi. W przeddzień święta o godzinie 11.11 z dumą i należytą powagą wszystkie dzieci i nauczyciele świetlicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

      Nauczyciele świetlicy

     • Wycieczka do Parku Modrzewie

     • W dniu 8 listopada klasa VIIId wraz z wychowawcą rozpoczęła cykl zajęć, których celem jest poznanie historii naszego miasta, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Elbląga.

      W ramach tych zajęć uczniowie korzystają z utworzonych w naszym mieście ścieżek dydaktycznych o łącznej długości 16 km, tj. Szlak Parków, Szlak Starego Miasta i Szlak Form Przestrzennych.

      Na początek udaliśmy się do Parku Modrzewie, gdzie przewodnik zapoznał nas z ciekawą, nieznaną nam do tej pory, historią tego miejsca. Przy okazji podziwialiśmy jesienne piękno przyrody, rozpoznawaliśmy drzewa po korze pni i owocach. Na zakończenie naszego pobytu w parku odbył się konkurs wiedzy, w którym drużyna, która zwyciężyła otrzymała w nagrodę kompasy. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci przewodnika po elbląskich parkach.

                                    Miło i pożytecznie spędziliśmy ten czas!

      Beata Gawkowska

    • „Najpiękniejsza kartka świąteczna” szkolny konkurs graficzny w programie Paint dla klas I-III
     • „Najpiękniejsza kartka świąteczna” szkolny konkurs graficzny w programie Paint dla klas I-III

     • Zapraszam do wzięcia udziału w szkolnym konkursie graficznym na ,,Najpiękniejszą kartkę świąteczną’’.

      W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci z klas I – III.Prace proszę wysyłać na adres: marta_leja@sp1.info.elblag.pl

      Termin wysyłania prac upływa 15 grudnia 2021r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Librusie 22 grudnia 2021 r.

      Cele konkursu:

      Rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów w zakresie grafiki komputerowej.

      Zasady konkursu:

      –  praca powinna być wykonana w edytorze grafiki Paint,
      –  każdy uczestnik przygotowuje jedną pracę konkursową,
      –  praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem autora i klasą, do której uczęszcza,
      –  praca powinna mieć wymiary 10 x 15 cm (poziomo lub pionowo),
      –  prace stają się własnością organizatora.

      Kryteria oceniania prac:

      – oceniane będą estetyka, pomysł oraz zgodność z tematem.

      Termin dostarczenia prac i ogłoszenie wyników:

      – prace należy przesłać na jeden z następujących adresów:

      Zasady przyznawania nagród:

      – nagrody i dyplomy zostaną przyznane dla miejsc 1 – 3,
      – osoby zajmujące miejsca 1 – 3 otrzymają ocenę celującą z informatyki.

      Zapraszam,

      Marta Leja

     • Wycieczka klas 7b i 7c

     • Pod koniec października klasy 7 b i 7 c odwiedziły Trójmiasto.

      Punktem głównym zwiedzania był pomnik historii: "Pole Bitwy na Westerplatte" oraz Główne Miasto w Gdańsku. Na Westerplatte młodzież, poznając te ważne historycznie miejsce, przekonała się, co to znaczy honor, odwaga, bohaterstwo i odpowiedzialność.   Spacer edukacyjny zakończył się na kopcu Pomnika Obrońców Wybrzeża.

      Kolejnym punktem przygody uczniowskiej było Główne miasto w Gdańsku, gdzie uczniowie mogli podziwiać przepiękne fasady budynków, obiekty sakralne, usłyszeć krótkie historie mieszkańców kamienic, czy stanąć pod Fontanną Neptuna.

      Podczas wyjazdu nie zabrakło integracji klasowej i zabawy – uczniowie wzięli udział w zajęciach w JumpCity.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W  tym roku OTK odbył się w dniach 18 – 24 października, a hasło przewodnie to : Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność.

      W  ramach OTK naszych ósmoklasistów odwiedzili przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego i opowiedzieli o swojej szkole. Starsi koledzy przedstawili ofertę edukacyjną, jak również odpowiadali na pytania uczniów, którzy już niebawem staną przed wyborem kolejnej szkoły.

      Dziewczęta z  klas ósmych uczestniczyły także w warsztatach kosmetologicznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Była to okazja, aby poznać szkołę i porozmawiać z przedstawicielami kierunków technicznych.

      Uczniowie klas młodszych na zajęciach z plastyki w sposób twórczy za pomocą dowolnej techniki plastycznej przedstawili swoją wizję wymarzonego zawodu. Prace charakteryzują się dużą samodzielnością, umiejętnością  zagospodarowania przestrzeni, oryginalnym ujęciem tematu. Podczas zajęć z informatyki uczniowie tworzyli także projekty multimedialne o tej samej tematyce, wykazując się kompetencjami kluczowymi.

      W ramach w/w Tygodnia Kariery nasza szkoła wzięła udział w akcji: Tydzień  Uczniowskiej SuperMocy.  To  projekt, w którym uczniowie poznają siebie oraz swoje mocne strony. Kiedy pytamy dzieci w czym są najlepsze, jakie jest ich największe osiągnięcie, często długo czekamy na odpowiedź. Tydzień SuperMocy pozwala uświadomić uczniom, że każdy z nas ma talent, każdy jest w czymś dobry, ponieważ każdy ma SuperMoc. Określenie swoich talentów, pozwala uwierzyć w siebie i pokonywać własny strach i stres, a także przyczynia się do osiągnięcia życiowego sukcesu. Znając swoje SuperMoce łatwiej określić swoją ścieżkę kształcenia i dokonać wyboru zawodu.

      Wychowawcy klas zorganizowali w tym celu zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieli szansę określić  swoje mocne strony i współpracować przy tworzeniu wspólnych projektów. Tworzyliśmy: Klasowe drzewa talentów, Piramidy własnych priorytetów, Słoiki motywacji,  Kamienie swoich mocnych stron i  Motywatory do działania.

      Ogólnopolski Tydzień Kariery i jednocześnie Tydzień Uczniowskiej SuperMocy  był okazją do lepszego poznanie siebie,  zaprezentowania uczniowskich talentów, budowania poczucia własnej wartości, wzmacniania pozytywnego wizerunku, jak również integracji zespołu klasowego.

     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - CODE WEEK 2021

     • Tydzień kodowania, który odbył się 9-24 października 2021, to europejska inicjatywa, której celem jest zachęcenie do nauki kodowania. W ramach Code Week europejskie państwa rywalizują w ilości zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Nasze spotkanie zostały zgłoszone i znalazło się na europejskiej mapie wydarzeń. Uczniowie klasy V c na lekcji języka polskiego uczestniczyli w zakodowanych zajęciach ortograficznych i gramatycznych. Za pomocą kolorowych kubeczków układali wieże gramatyczne dotyczące rzeczownika, odmiennych części mowy oraz pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Rozwiązywali zakodowane zdania w grze „Mucha”. Uczestnicy podczas spotkań udoskonalali logiczne myślenie, koncentrację uwagi, uczyli się współpracować w grupie. W tym roku Polska znalazła się również na podium i zajęła III miejsce w rankingu Europejskiego Tygodnia Kodowania. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w to wydarzenie! Podczas zajęć wszyscy wspaniale się bawili, bo nauka kodowania to przede wszystkim dobra zabawa!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W dniu 14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Klasa VIIb pod kierunkiem Iwony Wiertel przygotowała program artystyczny. Wicedyrektor Barbara Olszewska wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody Dyrektora SP1. 

    • Festiwal Piosenki Angielskiej
     • Festiwal Piosenki Angielskiej

     •  

            13 października odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 im. M. Kajki.

      Uczestnikami festiwalu były przedszkolaki oraz uczniowie klas I-V szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Celem konkursu było stworzenie szans na kreatywną twórczość muzyczną w celu odkrywania talentów, podniesienie kompetencji językowych oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej podczas wspólnej zabawy przy śpiewie znanych piosenek w języku angielskim.

      Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością piosenki w języku angielskim oraz zaprezentowanie utworu znanego z lekcji języka angielskiego lub innych źródeł. Była to świetna okazja, aby pokazać, że warto jest uczyć się języków obcych, a także, że nauka może być przyjemnością!

      Naszą szkołę reprezentował duet z klasy Va: Aleksandra Paluszak i Lena Nieciecka. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę ‘Dance Monkey’ i w swojej kategorii wiekowej zajęły I miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów.

      To chwila , w której w wyjątkowy sposób doceniamy nauczycieli, którzy przekazują nam swoją wiedzę i dzielą się z nami swoimi umiejętnościami.

      W tym dniu Samorząd Uczniowski  uhonorował pracowników naszej szkoły piękną kartką z kalendarza , w której zawarte były życzenia na dalsze lata pracy.

      ,, Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku- jest wykształcenie"

       

      Dziękujemy, że jesteście z nami i kształtujecie młode pokolenia.

      W podzięce za trud włożony w naszą edukację, samych radości , sukcesów wszystkim nauczycielom życzy- Samorząd Uczniowski

    • Z pamiętnika 8b ;-)
     • Z pamiętnika 8b ;-)

     • 14 października

      - to nie był łatwy dzień..

      Lecz troski naszej klasy

      Z pewnością odeszły w cień..

      Wybraliśmy się do Bażantarnii

      w ramach 

      - „Włóczykijskich spotkań parkowych”

      Żeby poznać smak owych…

      Wspinaliśmy się…

      wiedzę zdobywaliśmy

      I trudne testy potem rozwiązywaliśmy…

      Czujemy się dotlenieni..

      Więc 8b już się nie leni…

      Siły znów mamy co niemiara..

      Zgrana z nas dzieci chmara

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ŚWIETLICY
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ŚWIETLICY

     •  

      Dnia 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji dzieci przygotowały wiele niespodzianek swoim nauczycielom i wychowawcom. Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o szczególnej roli nauczyciela w życiu każdego ucznia, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie za co cenimy naszych nauczycieli. Dzieci wykonały portrety nauczycieli, plakaty z życzeniami, przygotowały przepiękne kwiatki z filcu, które wręczyły  pracownikom naszej szkoły.

      Dziękujemy Wam za wiedzę, dobre słowo, uśmiech, wspólną codzienność !

      Dzieci ze świetlicy szkolnej

     • Spotkanie Samorządu Uczniowskiego

     • Spotkanie SU

      O8.10.2021r.odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich członków Samorządu Uczniowskiego.

      Bardzo serdecznie powitaliśmy nowy skład SU.

      Wspólnie ustaliliśmy wszelkie działania na najbliższy okres.

      Jako opiekunowie SU bardzo chętnie wysłuchaliśmy pomysłów naszych uczniów oraz ich propozycji.

      Poinformowaliśmy ich o przewidywanych akcjach na rok szkolny 2021/2022.

      Omówione zostały sprawy bieżące.

      Przed nami mnóstwo wyzwań, ale jesteśmy w pełni gotowi do ich realizacji.

     • Wyniki głosowania na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

     • W wyniku przeprowadzenia głosowania wśród uczniów klas IV-VIII w formie ankiety przedstawiamy wyniki:

       

      Przewodnicząca SU- Aleksandra Szczepańska kl.VIIIa- 41 głosy

       

      I Zastępca SU: Artur Komorowski- kl.VIIIc- 22 głosy

      II Zastępca SU:Kacper Sokołowski kl.VIIe -20 głosów

     • Marsz brzegiem morza Stegna-Mikoszewo

     • 30.09 2021r.Samorząd Uczniowski zorganizował dla grupy 50 uczniów z klas VI-VIII pieszy rajd brzegiem morza.

      Piasek ,szum fal jest doskonałym miejscem do uprawiania aktywności fizycznej.

      Trasa nasza, czyli ciąg spacerowy liczył ok.15 km.

      Szliśmy linią brzegową od Stegny do Mikoszewa.

      Wycieczka ta była doskonałą lekcją geografii ,która dała możliwość dzieciom poznania nadmorskich miejscowości .

      Wszystkim uczestnikom rajdu należą się duże brawa za wytrwałość.

      Momentami nie było lekko.

      Może zaproście swoich bliskich na taki spacer. Trasę już znacie.

      To była wielka przyjemność spędzić z Wami aktywnie czas.

      Do zobaczenia w czerwcu.

      Szkolne Koło Turystyczne będzie chciało Was zaprosić tym razem na ,,Powitanie Lata" .

      Samorząd Uczniowski dziękuje Pani Wiolecie Szulaczuk za pomoc.

     • Mecz Piłki Siatkowej

     • 03.09.21r.Samorząd Uczniowski zorganizował wyjście na mecz siatkówki : Trefl Gdanśk- Indykpol AZS Olsztyn. W widowisku wzięły uczennice klasy VIIa.

      Mieliśmy przyjemność podziwiać z bliska wiele znanych twarzy. Przede wszystkim trenera gdańskiego Trefla- Michała Winiarskiego. To właśnie z nim udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie.

      Samorząd Uczniowski dziękuje uczennicom z naszej szkoły za głośny i wspaniały doping.

      Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach plusligi.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Samorząd Uczniowski oraz Pani Edyta Sierżęga wraz z klasą Vc bardzo dziękują za dzisiejszą wspólną, pełnych kropek zabawę.

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

     • KONKURS dla klas IV - VIII „Plakat promujący bibliotekę szkolną”

      1. Postanowienia ogólne:

      Regulamin określa: cele konkursu, warunki uczestnictwa w konkursie, kryteria oraz sposób oceny prac konkursowych, sposób informowania o konkursie i jego warunkach.

      II. Organizatorzy:

      1. Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę Szkolną.

      2. Prace będą oceniane komisyjnie.

      III. Cele Konkursu:

      1. Rozbudzanie zainteresowania biblioteką.

      2. Rozwijanie wyobraźni wśród dzieci i młodzieży.

      3. Popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów.

      4. Umiejętność wykorzystania różnorodnych technik w twórczości plastycznej dzieci.

      5. Kształtowanie wrażliwości na piękno, estetykę prac.

      IV. Warunki uczestnictwa w konkursie:

      1. Akceptacja niniejszego regulaminu konkursu.

      2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII

      3. Format i technika prac plastycznych: format A4 oraz A3, technika dowolna, prezentacja multimedialna.

      4. Każdy uczestnik może wykonać tylko jeden plakat/prezentację multimedialną.

      5. Plakat powinien zawierać hasło zachęcające do czytania, korzystania z biblioteki lub

      interesujący cytat z książki.

      6. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania oraz przetwarzania prac na potrzeby konkursu i wystaw, we wszystkich publikacjach i prezentacjach medialnych.

      7. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych z dnia 29.08.1997r. (DZ. U. z 1997r. nr 133, poz. 883).

      8. Praca powinna być opisana na osobnej kartce dołączonej do plakatu: Imię i nazwisko autora plakatu, klasa.

      V. Kryteria oraz sposób oceny prac konkursowych:

      1. Oryginalność pracy.

      2. Ogólne walory artystyczne.

      3. Staranność, samodzielność, czytelność i funkcjonalność pracy.

      VI. Miejsce i termin składania prac konkursowych:

      1. Prace konkursowe należy dostarczyć do 27.10.2021 r. do biblioteki szkolnej.

      2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 04.11.2021r.

      VII. Ocena uczestników konkursu:

      Komisja, w skład której wchodzą: nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel plastyki oraz nauczyciel języka polskiego dokonuje oceny wg następujących kryteriów:

      • pomysłowość

      • staranność

      • ogólny wyraz artystyczny

      VIII. Nagrody

      Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

     • Posiadasz w domu ciekawą książkę, którą warto przeczytać? Chcesz, aby inni ją przeczytali ? Podaruj ją koniecznie do szkolnej biblioteki!

     • Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę szkolnej bibliotece”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.

      Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole .Jeżeli przeczytałeś lektury lub książki, które warto polecić innym - przekaż je do biblioteki. Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. 

      Książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym!

      Regulamin akcji:

      • Akcja trwa: od października do końca grudnia.

      • W ramach akcji, do biblioteki można przekazać lektury szkolne, literaturę piękną (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), literaturę popularnonaukową.

      • Stan przekazywanych darów powinien być dobry.

      • Zanim podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców.

      Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem.

      Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy!

      Wynagrodzimy Cię punktami z zachowania!