• LEGO Education i ...

• Zajęcia dodatkowe kl.3 - cd. i podsumowanie.

W kolejne poniedziałki na zajęciach LEGO mogliśmy poczuć się jak pracownicy lotniska oraz piloci.

Uruchomiliśmy swoje samoloty! Ile było radości :)
          Przy okazji rozmawialiśmy o podróżach samolotem i o miejscach, które byśmy chcieli odwiedzić.

Mieliśmy też okazję zbudować tor wyścigowy za pomocą zestawu LEGO Education SPIKE Prime. Okazało się, że to wcale nie taka prosta sprawa. Przed nami dokończenie toru oraz uruchomienie go za pomocą kodowania w programie Scratch.

Na kolejnych poniedziałkowych zajęciach udało nam się wreszcie dokończyć tor wyścigowy i ptasie gniazdo.
          Z zajęć zawsze wychodzimy w dobrych nastrojach:)

W poniedziałek (12.06.2023 r.) odbyły się ostatnie zajęcia z LEGO. To był czas na podsumowanie oraz podziękowanie za udział. Również mogliśmy utworzyć z LEGO wszystko to, co nam przyszło do głowy :)

#LEGO #Laboratoriumprzyszłości #LEGOEDUCATION

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zawody BItBot 2023

W maju nasi uczniowie uczestniczący w zajęciach dodatkowych z wykorzystanie zastawów LEGO, uczestniczyli w III Międzyszkolnych zawodach robotów BitBot 2023, organizowanych w Szkole Podstawowej Nr 21. Zgłosiliśmy udziałał w 3 z 4 możliwych konkutencjach. Zespoły dwóosobowe zostały zgłoszone do konkurencji:

• Lego sumo
          • Humanoid sprint
          • Line follower

W dwóch pierwszych konkurencja byliśby o włos od podium, natomiast sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca w konkurencji Line follower przez Jakuba Bielawskiego (7a) oraz Kacpra Jędrzejewskiego (6b).

SERDECZNE GRATULACJE!

Zdjęcia ze strony organizatora

Link do artykułu na Portel.pl >>>

Zajęcia dodatkowe dla uczniów kl. 8 i 7

Raz w tygodniu były organizowane dodatkowe zajęcia dla uczniów klas 8a, 8e oraz 7a zainteresowanych rozwijaniem swoich zainteresowań w zakresie programowania, z wykorzystaniem LEGO Spike Prime.
          Zadaniem uczniów było zapoznanie się z możliowościami zestawów oraz budowa roborów spełniających określone zadanie. Nie było łatwo, ale większość problemów udało się rozwiązać.

LEGO w klasie 4b

Uczniowie klasy 4b z grupy 1 uczestniczyli w cotygodniowych planowych zajęciach z informatyki, na których wykorzystane zostały zakupione zestawy LEGO Spike Prime. Dzieci pracowały w czteroosobowych zespołach i ich zadaniem było poznanie podstawowych funcji poczególnych podzespołów zestawów. Następnie w oparciu o materiały dostępne na platformie LEGO RoboCamp został wykonany robot, oraz program nim sterujący. Zabawy było co nie miara :)

Kolejne spotkania uczniów klas 3

Odbyło się kolejnych kilka zajęć dodatkowe dla chętnych uczniów z klas 3 z wykorzystaniem klocków LEGO.
          Za nami klika złożonych modeli. Mogliśmy utworzyć wszystko to, co nam przyszło do głowy.
          Nauka nie musi być nudna!
          Udało nam się uruchomić konia SPIKE, którego wcześniej zbudowaliśmy. Ile było radości!
          Na następnych zajęciach planujemy zbudować symulator lotu. Na pewno pochwalimy się efektami.

Zajęcia dodatkowe dla uczniów kl. 3

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła min. zestaw LEGO Education SPIKE Prime.

W poniedziałek 19.12.2022 r. odbyły się pierwsze zajęcia dodatkowe dla chętnych uczniów z klas 3 z wykorzystaniem klocków lego. Jest to perfekcyjny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje ogromne możliwości kreatywnego projektowania.

Naszym celem było zbudowanie konia, natomiast na następnych zajęciach uruchomimy go i spróbujemy swoich sił w kodowaniu opartym na Scratchu.

Pierwsze kroki

Tego jeszcze u nas nie było!. W miesiącu wrześniu 2022 rozpoczęła się realizacja zajęć dodatkowych z wykorzystaniem zakupionych zestawów LEGO Spike Prime. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w grupach. Na pierwszym spotkaniu uczniowie zapoznali się z zestawami, zasadami pracy oraz przygotowaliśmy się do realizacji projektów. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

LEGO Mindstorm - Odkrywca robotów

Już w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęła się realizacja zajęć dodatkowych dla klas starszych, z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorm Robor inventor. Uczniowie z zainteresowaniem ralizowali proste zadania konstrukcyjne i uczyli się kodowania z zastosowaniem dedykowanego oprogramowania. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym zobaczymy projekty bardziej zaawansowane.

Artur Szadziul

Nauka przez zabawę

Już w czerwcu ubiegłego roku szkolnego rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl zajęć z wykorzystaniem pomocy z projektu Laboratoria Przyszłości. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych uczniów, cieszyły się zajęcia z klockami Lego Boost. Dzieci bardzo szybko opanowały umiejętność czytania instrukcji składania robotów. Dzięki wykorzystaniu tabletów każdy uczeń mógł samodzielnie i we własnym tempie oddać się temu pasjonującemu zadaniu. Efekt końcowy widoczny jest na załączonych zdjęciach.

Anna Badaj