• Pracownia Biologiczna

• Świat spod mikroskopu - ciekawa lekcja biologii

W miesiącu wrześniu wszystkie klasy piąte uczestniczyły w ciekawej lekcji biologii z wykorzystaniem mikroskopów.
          Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z budową mikroskopu a także samodzielnie prowadzili obserwacje mikroskopowe.
          Do prowadzonych obserwacji uczniowie wykorzystywali gotowe preparaty, zawierające mikroorganizmy lub fragmenty tkanek roślinnych i zwierzęcych.
          Lekcja była też okazją do samodzielnego wykonania przez uczniów preparatu ze skórki liścia spichrzowego cebuli według podanej instrukcji z wykorzystaniem specjalnych zestawów do przygotowania preparatu mikroskopowego.
          Przeprowadzone lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Lekcje z wykorzystaniem mikroskopów i sprzętu laboratoryjnego będą prowadzone przez cały rok szkolny.