• Zapraszamy na stronę Klubu

Prezes Klubu Grażyna Ciesielska

Wiceprezes  Klubu Irena Sokołowska

Sekretarz Klubu Katarzyna Zadroga-Mikulska

Edukacją szachową w naszej szkole zajmujemy się od 15 lat. Początkowo zajęcia szachowe odbywały się tylko w świetlicy jako oferta ciekawie spędzonego czasu wolnego. Była to nauka poprzez zabawę dla chętnych dzieci, będących przed lub po lekcjach.
           Z czasem rodzice  uczniów, którzy nie uczęszczali do świetlicy chcieli zapisywać dzieci na szachy. W związku z dużym zainteresowaniem stworzyliśmy grupy dla  klas młodszych, do których chodziły tez dzieci spoza świetlicy. Cykl nauki podzieliśmy na etapy: początkowy, średni i zaawansowany, który utrzymujemy do dnia dzisiejszego.

Cały czas rozwijamy nasze „działania szachowe”. Podstawą są oczywiście zajęcia edukacyjne. Oprócz nich prowadzimy wewnątrzszkolne i międzyszkolne turnieje szachowe. Uczestniczymy w większości turniejów szachowych na terenie naszego miasta. Wyjeżdżamy na turnieje wojewódzkie do Olsztyna i Ostródy oraz na turniej ogólnopolski do Warszawy.
           Chcąc urozmaicić dzieciom grę wprowadzamy konkursy plastyczne o tematyce szachowej dla uczniów szkół elbląskich. Zorganizowaliśmy w szkole konkurs literacki nt. ”Wiersze i rymowanki szachowe”. Co roku przygotowujemy nowe przedstawienie „żywych szachów”. Pomysłów mamy wiele.
           Wskutek wprowadzenia roku szkolnym 2013/14 do szkół podstawowych w Elblągu ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez szachy w szkole”  grupa pasjonatów wzrosła. Bardzo dużo rodziców z naszej szkoły i innych szkół w Elblągu dopytuje się o możliwość zapisania dzieci na zajęcia szachowe. Stąd nasz pomysł stworzenia UKS-u „Skoczek”. Uczniowski Klub Sportowy „SKOCZEK” rozpoczął działalność we wrześniu 2014r.

uks.szachy.sp1@op.pl