• Kartka dla Polski

• Na lekcjach historii uczyliśmy się o jednym z najważniejszych świąt Polski - o Konstytucji. 3 maja 1791 uchwalono drugą po korsykańskiej konstytucji w nowożytnej Europie, a na świecie trzecią po amerykańskiej. Wyprzedziła m.in. konstytucję francuską.
            Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 roku.
            Z okazji uchwalenie Konstytucji 3 maja obchodzimy polskie święto państwowe. W tym roku przypada 230 rocznica, którą obchodzimy uroczyście w naszej szkole. Co prawda nie możemy uczestniczyć w apelu, tak jak to zwykle bywało, ale za to dziewczęta i chłopcy z klas IV-VII wykonali przepiękne kartki z życzeniami dla naszego kraju.

Oprócz tego dla wszystkich chętnych proponujemy udział w quizie internetowym na stronie http://mojahistoria.mozello.pl/
            3 maja od godziny 12, pojawi się Internetowy Quiz o czasach Konstytucji 3 Maja i Komisji Edukacji Narodowej (będzie liczył 67 pytań testowych).

• Wierszyki łamiące języki

• Zapraszamy do wysłuchania prezentacji utworów przygotowanych w ramach szkolnego konkursu logopedyczno - recytatorskiego pt. "Wierszyki łamiące jezyki".

• Łamańce językowe

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Europejsckiego Dnia Logopedy uczniowie naszej szkoły nagrali łamańce językowe. Zapraszmy do ich wysłuchania.

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas czwartych na temat  „Ziemia- mój dom, teraz i w przyszłości”.

Uczniowie wykonali piękne prace, stosując różne techniki ich wykonania.

A oto nasi zwycięzcy:

I miejsce - Martyna Szeląg kl.IVb

II miejsce - Kacper Krużyński kl.IVa

III miejsce - Zuzanna Burzykowska  kl.IVa

Niech prace te skłonią nas wszystkich do refleksji na temat racjonalnego korzystania z zasobów przyrody. To od nas w dużej mierze zależy jak będzie wyglądała nasza planeta w przyszłości i czy będzie mogło na niej nadal istnieć życie!

Zwycięzcom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizator konkursu: Beata Gawkowska

• Obchody Dni Ziemi przez klasy 1-3

• W ramach tegorocznych obchodów Dni Ziemi uczniowie klas 1-3 powitali wiosnę. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, wyraziły radość z nadchodzącej pory roku w formie plastyczno-technicznej. Dzieci przygotowały piękne prace ekologiczne na temat: ”Wiosenne stwory żyjące w parku i na łące”. Prace uczniów wyróżniały się dużą oryginalnością i pomysłowością w łączeniu różnych ekologicznych materiałów, co można zobaczyć w galerii zdjęć.

Ponadto wszyscy młodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach tego programu przeszli cykl zajęć ekologicznych z wykorzystaniem prezentacji, filmików i piosenek. Nasza szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu” Kubusiowi Przyjaciele Natury” o czym miło nam wszystkich poinformować.

Z ekologicznymi pozdrowieniami

Sekcja ekologiczna klas 1-3

• Konkurs o "Żołnierzach Wyklętych"

• Po zakończeniu II wojny światowej wielu żołnierzy polskiego podziemia, kontynuowało zbrojny opór przeciw sowietyzacji kraju. Nazywano ich Żołnierzami Wyklętymi, ponieważ komuniści robili wszystko, by ulegli zapomnieniu. W 2011 r. parlament ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym bardziej miłą  była informacja, że dwoje naszych uczniów, za udział w konkursie o ,,Żołnierzach Wyklętych”, zostało wyróżnionych cennymi nagrodami. Praca Gabrysia Wojtowicza z klasy 8 b zajęła I miejsce, Zosi Molińskiej z 8 c została wyróżniona. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie im. Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Gratulujemy!!!