• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • W piątek, 25 czerwca, skończył się rok szkolny 2020/2021, w którym ze względu na epidemię COVID-19 uczniowie  przez prawie siedem miesięcy uczyli się zdalnie.

      Uczniowie klas ósmych swoją „Małą galę” mieli w czwartek, 24 czerwca. Pożegnali się ze szkołą, odebrali statuetki, medale, nagrody rzeczowe, po świadectwa przyszli następnego dnia.

      Jak trudny i pracowity był ten rok -  wiemy wszyscy. Nadszedł długo wyczekiwany odpoczynek od nauki.

      Kochani, ładujcie baterie tak, aby z nową energią wejść w kolejny rok szkolny. Widzimy się we wrześniu cali i zdrowi.

      Ósmoklasistom życzymy dostania się do wymarzonych szkół i aby z pozytywną energią szybko zaadaptowali się w nowym środowisku.


      Bezpiecznych i słonecznych wakacji

      życzą

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy SP Nr 1 w Elblągu.      Galeria zdjeć z zakończenie roku szkolnego 2020/21 klas ósmych

      Galeria z zakończenia roku szkolnego 2020/21

     • Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego

     • Dnia 25 czerwca 2021r. na zaproszenie Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego uczniowie naszej szkoły, którzy byli laureatami Konkursów Przedmiotowych w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w Miejskim Zakończeniu Roku Szkolnego 2020/2021.
      Uroczystość odbyła się w SP nr 21, wspaniali laureaci naszej szkoły: Aleksandra Cyga kl.8c, Maciej Karbowski 8d, Szymon Trochimczuk 7c otrzymali upominki pieniężne oraz listy gratulacyjne dla rodziców.
      Uroczystość uświetniły występy artystyczne oraz słodki poczęstunek.
       

      Młodzieży gratulujemy sukcesu, jesteśmy z Was bardzo dumni!

       

      Wioletta Szulaczuk

     • Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych

     • Przez cały rok  nasi uczniowie ze swoimi rodzinami zbierali surowce wtórne, które nam przekazywali. Segregując odpady dzieci dbają o nasze środowisko i uczą się, że trzeba dbać o naszą planetę. W czerwcu podsumowaliśmy wyniki zbiórki, wyłoniliśmy i nagrodziliśmy zwycięzców.

      I miejsce w zbiórce baterii i korków zdobyła klasa III a.

      Najlepsi uczniowie w tym zakresie to:

      Maja Wiśniewska z klasy III a, która zebrała 44500 korków oraz Alicja Fercho z sumą 1355 baterii.

      Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy za ekologiczną postawę!

      Sekcja ekologiczna klas 1-3

     • Wycieczka klasy 2a i 2b

     • 21.06.21r. uczniowie klasy 2a i 2b pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Vitalis w Zastawnie. W programie była przejażdżka wozem po łąkach wśród zwierząt hodowlanych, karmienie królików i kóz oraz pieczenie kiełbasek na ognisku. Dzieci mogły też jeździć konno i ta atrakcja najbardziej im się podobała.  Na deser była pyszna, jeszcze ciepła drożdżówka i kompot z jabłek. Po posiłku można było pograć w piłkę lub bawić się na placu zabaw. 

     • Indywidualne Mistrzostwa Juniorów w Szachach

     • W dniach 19 – 20.06.2021r. szachiści z SP1 brali udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Juniorów w Szachach, które odbyły się w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie ul. Jana III Sobieskiego 9.

      SP1 reprezentowało 14 zawodników:

      Dawid Myszk, Maciej Klimeczko, Alan Goljat, Oliwier Wojdon, Wiktor Bieniek, Igor Gołębiewski, Adam Rogowski, Tomasz Krasowski, Antoni Krasowski, Alicja Kierul, Miłosz Duda, Bartosz Głowacki, Szymon Trochimczuk, Mateusz Sutkowski, Tytus  Żyła, Alicja Junkier.

      Do zawodów ogółem przystąpiło 113 szachistów, zostali przydzieleni do grup wiekowych:

      C 9, C11, C 13, C-15, C-18, D-9, D 11, D 15, zawody zostały rozegrane osobno dla dziewcząt i chłopców, systemem szwajcarskim 7- rundowym.

      Pucharowe osiągnięcie zdobył w swojej grupie:

      C-15

      Szymon Trochimczuk  II miejsce

      Normy na kategorie szachowe uzyskali:

      Tytus Żyła V

      Oliwier Wojdon V

      Szczegółowe wyniki umieszczone są na stronie Chess Arbiter

     • Koncert w Szkole Muzycznej

     • "Trudno tak - uczymy się siebie od nowa" to tytuł koncertu, w którym uczestniczyli nasi uczniowie 21 czerwca. Wyjście na koncert do Szkoły Muzycznej, zorganizował Samorząd Uczniowski. Wykonawcami byli uczniowie oraz absolwenci szkoły muzycznej. 
      Młodzież z naszej szkoły była pod ogromnym wrażeniem, słuchając pięknych piosenek tj. Bombonierka, Trudno tak i wiele, wiele innych wspaniałych utworów polskich oraz zagranicznych. 

      SU

     • Międzyświetlicowe konkursy plastyczne

     • Dnia 15 czerwca 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie międzyświetlicowych konkursów plastycznych. W pierwszym z konkursów, którego tematem były „Pejzaże Polski” wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III a – Lena Janaszak. Organizatorem konkursu  była świetlica  działająca przy Szkole Podstawowej Nr 18. W konkursie „Dbajmy o pszczoły” pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy I c – Lena Kopyść obdarzona niezwykłym talentem plastycznym, natomiast wyróżnione zostały prace uczennic klasy III a – Heleny Krasowskiej i Apolonii Dziurdź. Organizatorem konkursu była świetlica przy SP nr 23.

      Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy !

      Nauczyciele świetlicy

     • Lekka Atletyka

     • Gratulujemy Naszym Sportowcom klas 7 - 8, którzy bardzo skutecznie zaprezentowali się na XXXV MIMS w Lekkiej Atletyce. Nasi Uczniowie zdobyli wiele medali w rywalizacji z uczniami innych szkół.
      Medale złote zdobyli:
      Izabela Cielesz - skok w dal,bieg 100m
      Milena Trochimczuk - bieg 600m
      Monika Szuba - skok wzwyż
      Dominik Kosiorek - bieg 1000m
      Medale srebrne zdobyli:
      Maja Konarzewska - bieg 600m
      Kornelia Kranz - bieg 100m
      Medale brązowe zdobyli:
      Julia Tymecka - bieg 300m
      Dominik Dulko - bieg 1000m
      Kajetan Kwas - pchnięcie kulą
      W Sztafecie 4x100 Nasze dziewczęta w składzie: Kornelia Kranz, Monika Szuba, Izabela Cielesz, Milena Trochimczuk wybiegały złoty medal.


      Życzymy wszystkim startującym w zawodach dalszych sukcesów sportowych w przyszłym roku szkolnym.

     • Egzamin na kartę rowerową

     • 18 czerwca 2021 pod bacznym okiem pani Ilony Król oraz pani Edyty Sierżęgi odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. W egzaminie wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych, którzy wcześniej w trakcie zajęć z techniki wzięli udział w egzaminie wiedzy teoretycznej. Egzamin teoretyczny obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Egzamin praktyczny dotyczył umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy szerokiej drogi!

     • VII Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez szachy w szkole”

     • 17 czerwca 2021r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyła w turnieju zorganizowanym przez Polski Związek Szachowy, jako podsumowanie całorocznej pracy i nauki o królewskiej grze.

      Turniej odbył się w Warszawie, uczestniczyło w nim 150 dzieci z całej Polski. Nasi reprezentanci to:

      1. Tytus Żyła Ib
      2. Oskar Żuk  IIb
      3. Igor Gołębiewski IIIb
      4. Michalina Szostak IIIb
      5. Maja Grabowska IIIc
      6. Alan Goljat IIIa

      Dzieci zagrały 6 rund w tempie 15 minut dla zawodnika. Z drużyny SP1 najwięcej wygranych partii miała Maja Grabowska i zdobyła III miejsce wśród dziewcząt z klas III. Każdy z naszych zawodników dał z siebie 100%, to dla nich pierwszy taki ważny i duży turniej, było więc wiele emocji.

      Gratulujemy całej reprezentacji wspaniałej gry oraz dalszych szachowych sukcesów.

      Grażyna Ciesielska

       

     • Wycieczka klasy 1c

     • 16 czerwca uczniowie klasy 1c byli na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym Ziołowy Dzbanek w Sąpach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wyrobu mydła. Poznały też nazwy kilku ziół, które potem były elementem dekoracyjnym i zapachowym ich mydełek.  Atrakcją dla dzieci było również zwiedzanie zagrody gospodarskiej i karmienie zwierząt. Przy ognisku piekły kiełbaski i urządziły sobie piknik. Była okazja do wspólnych zabaw i rozmów.  Na koniec kupiły pamiątki i zadowolone wróciły do domu.

      Lucyna Stańczak

     • Współpraca z Fundacją PZU

     • W wyniku współpracy  z Fundacją PZU i jej przedstawicielami p. Karoliną Hryniewicz i p. Radosławem Kamińskim z wychowawcą kl.1b – p. A. Flakowską pozyskano do gabinetu 17 nowy monitor interaktywny Newline z innowacyjną technologią dotykową.

      Jest to świetne narzędzie do urozmaicenia zajęć szkolnych. Specjalne oprogramowanie multimedialne pozwala na przeprowadzenie ciekawych zajęć na dowolny temat. A przecież wszelkie gry i zabawy cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci klas młodszych, a one bawiąc się - uczą się.

      Dnia 15.06.2021 zaproszeni goście z Fundacji PZU w obecności dyrekcji szkoły p. B. Olszewskiej i p. M.Konica uroczyście przekazali monitor we władanie klasie 1b.

      Spotkanie urozmaiciła rozgrywkami szachowymi instruktor i sędzia szachowy p. Irena Sokołowska, która zademonstrowała jedną z możliwości wykorzystania monitora – interaktywną grę w szachy.

      Nasi goście zostali obdarowani statuetką „Przyjaciela naszej szkoły”, a dzieci otrzymały słodkie niespodzianki i magnetyczne szachy. Na pewno przydadzą się małym szachistom.

      Pięknie dziękujemy naszym Darczyńcom!

     • Golf - zajęcia w Pasłęku

     • Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd do Pasłęka na zajęcia z gry w golfa. Udział w nich biorą uczniowie  klas: 4a, 5a, 6a i 6c.

     • The Big Challenge 2021

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły, kolejny raz, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego ‘The Big Challenge’.

      W Europie przystąpiło do niego 3 673 szkoły, w Polsce 417, a w województwie warmińsko-mazurskim 15.

      Nasi uczniowie stanęli oczywiście na wysokości zadania i osiągnęli wysokie wyniki.

      Na szczególne uznanie zasługuje Marcel Machniak (6e), który zdobył I miejsce w szkole, I miejsce w województwie i IX w Polsce.

      Oto lista najlepszych (do X miejsca w szkole) na poszczególnych poziomach:

      Poziom 1 (klasy 4/5)

      Michał Olszewski 4b,  Kacper Jędrzejewski 4b, Magdalena Pietrzak 5b, Alicja Kierul 5a, Xawery Drożdżewski 5a, Maja Grzegółkowska 4c, Antonina Wojtaś 5a, Hanna Ciszewska 4a, Julia Dołęzka 5b, Veronique Wernicka 4a

      Poziom 2 (klasy 6)

      Milena Śliwińska 6a, Nina Moczadło 6e, Zoe Czajka 6e, Mateusz Grabowski 6e, Adam Gustek 6a, Szymon Grzybowski 6e, Amelia Frej 6d, Michał Kruszyński 6e i Maria Świerk 6e

      Poziom 3 (klasy 7)

      Zuzanna Folc 7b, Aleksandra Mickiewicz 7a, Amelia Kuta 7b, Patrycja Kołecka 7b, Julia Mazowita 7b, Nikolas Osiński 6e, Oliwia Glinka 7b, Filip Świercz 7c, Maksymilian Orłowski 7b i Aleksandra Szczepańska 7a

      Poziom 4 (klasy 8)

      Aleksandra Cyga 8c, Nikolina Sosna 8c, Jędrzej Gieryga 8c, Bartosz Różański 8c, Lena Behnke 8c, Dominik Dembler  8c, Oskar Chojnacki 8b, Nikola Traczyk 8b

      Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

      Nauczyciele języka angielskiego

     • XVI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SP1

     • 11.06.2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu odbył się XVI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SP1,

      Turniej rozgrywany był systemem  Szwajcarskim  na dystansie  6 rund, tempo gry: 10 min dla zawodnika, oceniany był zgodnie z Kodeksem Szachowym indywidualnie  w kategorii dziewcząt i chłopców. Sędzią głównym była Irena Sokołowska, sędziami pomocniczymi Grażyna Ciesielska i Lidia Czarnecka

      Do zawodów przystąpiło 51 zawodników z  6  szkół podstawowych.

      w kategorii chłopców:

      I miejsce   Trochimczuk Szymon

      II miejsce  Olkowski Marek

      III miejsce Duda Miłosz

      w kategorii dziewcząt:

      I miejsce Kierul Alicja

      II miejsce Maliszewska Aleksandra

      III miejsce Grabowska Maja

      Dokładne wyniki podane są na stronie ChessArbiter.

      W przerwach między rundami, zawodnicy regenerowali swoje siły na sali gimnastycznej w  zabawach sportowych, pod opieką wolontariuszy, po czwartej i szóstej rundzie wszyscy zostali zaproszenie na słodki poczęstunek.

      Puchary w dwóch kategoriach, nagrody, dyplomy, poczęstunek, zapewnili organizatorzy UKS „Skoczek” Elbląg, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Hotel „Tristan” Kąty Rybackie.

      Irena Sokołowska

     • Wycieczka na Kaszuby

     • Dnia 11 czerwca uczniowie klasy 7c, 7d i 7e uczestniczyli w wycieczce na Kaszuby. Zwiedziliśmy Skansen we Wdzydzach Kiszewskich, dowiadując się, w jaki sposób doszło do powstania tak wyjątkowego miejsca. Popłynęliśmy również statkiem w piękny rejs, po drodze podziwiając uroki Kaszub.
      Chętnych nie brakowało, wiec wdrapaliśmy  się na wieżę widokową, skąd można było zachwycić się widokiem jeziora i lasów.
      Na koniec odbyło się ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek. Skosztować można było chleb ze smalcem, zjeść pieczonego ziemniaka i szaszłyki.
      W doskonałych humorach wróciliśmy do domu, z głowami pełnymi wrażeń i nadzieją na kolejny wyjazd!

                                     Beata Gawkowska i Dorota Kuligowska

     • Wycieczka klas 4a i 5b

     • 7 czerwca 2021r. uczniowie klasy IVa i Vb uczestniczyli w wycieczce NORTH-EAST SURVIVAL – DZIEŃ DOBRY Z NATURĄ, której celem było nabycie umiejętności pozwalających na samowystarczalną egzystencję w warunkach przebywania poza cywilizacją. Podczas imprezy dzieci poznały zasady posługiwania się podstawowym sprzętem survivalowym. Odnajdywały zioła i dziko rosnące rośliny jadalne, z których później przygotowywały gorący posiłek. Ponadto, z wykorzystaniem mapy i kompasu szukały wyznaczonych punktów w terenie oraz piekły kiełbaski przy ognisku. Jednakże największym wyzwaniem okazała się wędrówka krajoznawcza prowadząca przez wąwóz, podczas której uczniowie dziesięciokrotnie przekroczyli rzekę. Uczestnicy wycieczki wykazali się olbrzymią odwagą, dyscypliną oraz umiejętnością współpracy. 

     • Kolejny szachowy sukces Szymona Trochimczuka

     • W dniach 4-6.06.2021r. we Wrocławiu odbył się Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka. Szymon startował w grupie Open C do lat 16 i ostatecznie zajął II miejsce zdobywając 6.5p./7p. Szymon zyskał 90 oczek elo oraz zrobił pół normy na I kategorię szachową.

      Wielkie gratulacje Szymon!

     • Konkurs geograficzny

     • W związku z obchodzonym 05 czerwca na całym świecie Światowym Dniem Ochrony Środowiska w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o środowisku naturalnym oraz wiedzy geograficznej dla klas VII „OLIMPUS”.

      Celem konkursu było zwrócenie uwagi na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska naturalnego, przypomnienie o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez ONZ w 1972 roku świętuje się go w ponad 1000 krajach, Polska znajduje się wśród nich od 17 lat.

      W szkolnym konkursie OLIMPUS brały udział zespoły 3 osobowe reprezentujące klasy VII, uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego trafienia składający się z 30 pytań. Wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami, nie było przegranych, ale wyłoniono najlepszych z najlepszych:

      I miejsce klasa VIIB w składzie Wiktoria Ratajczyk, Maciej Jędrzejewski, Maksymilian Orłowski;

      II miejsce klasa VIIC w składzie Janek Romanowski, Filip Świercz;

      III miejsce klasa VIIA w składzie Karolina Kłosowska, Barbara Rakowska, Aleksandra Szczepańska;

      IV miejsce klasa VIIE w składzie Wiktoria Łyczek, Kacper Jeżewski, Marcel Wadecki;

      V miejsce klasa VIID w składzie Martyna Jarczewska, Nikola Szewczyk – Tatarczuk, Tymon Hryniewicz.

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za udział, gratuluję ogromnej wiedzy i zaangażowania.

      Wioletta Szulaczuk