• Konkurs Escaperoom „Gdzie jest czapka Świętego Mikołaja?”

• Czteroosobowe zespoły klas siódmych wzięły udział w konkursie escaperoom.

Zabawa polegała na znalezieniu czapki Św. Mikołaja, w której ukryty został klucz. Bez niego uczniowie nie mogli wydostać się z klasy. Młodzież zmagała się z zadaniami geograficznymi, chemicznymi i biologicznymi. Należało rozwiązać krzyżówkę, wykonać doświadczenie chemiczne, skorzystać z mapy i kompasu, aby uzyskać kolejne wskazówki.

Najlepszy okazał się zespół klasy 7 b w składzie: Amelia Krawczenko, Zuzia Watkowska, Adam Godzieba i Norbert Pankiewicz.

Serdecznie gratulujemy!

• Podsumowanie konkursu plastyczno – literackiego „Złóż życzenia Adasiowi”

• Z pośród ponad 300 prac wyłoniono osiem laureatek:

Aleksandra Paluszak kl. V a

Hanna Ciszewska kl. V a

Martyna Szeląg kl. V b

Patrycja Kuternowska kl. V c

Alicja Kierul kl.VI a

Ola Orlikowska kl. VI a

Antonina Wojtaś kl.VI a

Oliwia Mroczek kl. VII a

Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulacje

Ilona Król

• ,,Ja w Bezpiecznym Internecie”

• Zapraszam do wzięcia udziału w szkolnym konkursie graficznym na plakat promujący - ,,Ja w Bezpiecznym Internecie”. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci z klas I - III. Prace proszę wysyłać na adres: marta_leja@sp1.info.elblag.pl Termin wysyłania prac upływa 7 lutego 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Librusie 8 lutego 2022 r.

Cele konkursu:

- Zapoznanie się z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie.

- Rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów w zakresie grafiki komputerowej.

Zasady konkursu:

- każdy uczestnik przygotowuje jedną pracę konkursową,

- praca powinna być wykonana w edytorze grafiki Paint,

- praca powinna mieć wymiary 10 x 15 cm (poziomo lub pionowo),

- prace stają się własnością organizatora,

- praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem autora i klasą, do której uczęszcza.

Kryteria oceniania prac:

- oceniane będą estetyka, pomysł oraz zgodność z tematem.

Zasady przyznawania nagród:

- nagrody i dyplomy zostaną przyznane dla miejsc 1 - 3,

- osoby zajmujące miejsca 1 - 3 otrzymają ocenę celującą z informatyki.

Zapraszam,

• Konkurs plastyczno-literacki „Złóż życzenia Adasiowi”

• Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim „Złóż życzenia Adasiowi”. Konkurs miał na celu przybliżenie postaci patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza oraz rozwijanie zdolności manualnych i literackich. 24 grudnia nasz patron obchodzi urodziny, imieniny oraz święta bożonarodzeniowe dlatego też uczniowie mogli złożyć życzenia z tych okazji. Niektórzy przenieśli się w czasie i składali życzenia jakby był on ich kolegą ze szkolnej ławki lub sąsiadem, który napisał największe literackie dzieło. Z około trzystu prac postanowiono wyróżnić osiem. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi po powrocie na nauczanie stacjonarne, a tymczasem proszę podziwiać prace naszych uczniów. Ilona Król