• Sukces naszego ucznia

     •        W niedzielę, 15 maja odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w kajakarstwie. Nasz uczeń Krzysztof Kulma zdobył srebrny medal k2 na dystansie 1000 m. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • XVII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP1

     • W dniu 20 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 został rozegrany po raz XVII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP1. Do turnieju przystąpiło 39 zawodników z siedmiu elbląskich szkół podstawowych. Dzieci zagrały 6 rund szachów szybkich, wśród nich było kilkoro debiutujących w turniejach szachowych.

         W klasyfikacji generalnej po sześciu rundach wyniki:

      I        Antoni Krasowski           SP1

      II      Tomasz Krasowski          SP1

      III     Krzysztof Bernas            SP Regent

      IV     Jaku Jankowski               SP Regent

      V      Tomasz Szłapka              SP 15         

      VI     Piotr Krauze                    SP1

      VII    Marek Olkowski             SPSK

      VIII   Mateusz Sutkowski         SP1

      IX     Aleksander Muła             SP 15

      X      Bartosz Mrówczyński      SP 12


      W klasyfikacji dziewcząt:

      I Alicja Kierul                            SP1

      II  Alicja Gorączkowska            SP 12

      III Hanna Kot                             SP 15


        W trakcie przerw pomiędzy rundami dzieci mogły wykonać szachową laurkę na Dzień Mamy w kąciku plastycznym, zagrać w szachy plenerowe na sali gimnastycznej, jak również pobawić się z wolontariuszami.

      Jak zawsze nie zabrakło poczęstunku, dobrej atmosfery i gry fair pay.

         Sędzią głównym była Grażyna Ciesielska, sędzią asystentem- Irena Sokołowska. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy za wsparcie na sali gry i salach zabaw. Podziękowania dla fundatów nagród-Hotelowi Tristan w Kątach Rybackich oraz Fundacji Pro Scholam.


                                                                                                                            Grażyna Ciesielska


    • Wycieczka klas 7b i 7c na Ziemię Lubawską
     • Wycieczka klas 7b i 7c na Ziemię Lubawską

     • 13 maja udaliśmy się na fantastyczną przygodę historyczno-geograficzno-rekreacyjną. Rozpoczęliśmy ją w Nowym Mieście Lubawskim (miasteczko z ruchu cittaslow), gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą św. Tomasza (bogactwo i przepych wnętrza zaparły nam dech w piersiach) oraz Stare Miasto ze średniowiecznymi bramami.

      Następnie udaliśmy się do Kurzętnika, gdzie zobaczyć mogliśmy ruiny zamku kapituły chełmińskiej, obserwatorium astronomiczne Dody i pomnik Kopernika. Weszliśmy również na Kurzą Górę - na wieżę widokową ścieżką edukacyjno - przyrodniczą w chmurach. Po intensywnym marszu mieliśmy możliwość zjazdów trasami tubingowymi.
      Później udaliśmy się do Lubawy, gdzie zachwycił nas nowoczesny design zamku biskupów chełmińskich i jego gotyckie piwnice.

      Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer na Dylewską Górę (najwyższe wzniesienie na Warmii i Mazurach) oraz zwiedzanie lapidarium (plenerowej wystawy polodowcowych głazów narzutowych).

       

      O wszystkich tych miejscach opowiedziała nam przewodnik - p. Małgorzata Światkowska, a opiekowali się nami: p. Grażyna Ciesielska, p. Barbara Żak, p. Marcin Wojtaś.

      Obszar załączników

       

    • Zapraszamy uczniów do udziału w Hackathonie
     • Zapraszamy uczniów do udziału w Hackathonie

     • Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu (dawna PWSZ) zaprasza uczniów do udziału w Minecraft Hackathon 2022. Jego celem jest promowanie wśród uczniów innowacyjnych rozwiązań informatycznych przy użyciu środowiska gry MINECRAFT.
      Udział jest bezpłatny i nie wymaga obecności opiekuna szkolnego. Uczniowie zgłaszają się indywidualnie a opiekunem jest rodzic.

      Zadaniem uczniów będzie stworzenie w środowisku Minecrafta obiektu, którego typ zostanie podany w dniu zmagań (12 czerwca). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

      Oprócz wspaniałej zabawy przewidziane są nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych.

      Zapisy trwają do 23 maja.

      Formularz zapisu oraz wszystkie informacje dotyczące Minecraft Hackathon 2022 znajdują się na stronie https://hackathon.ans-elblag.pl/

    • PÓŁKOLONIE 2022
     • PÓŁKOLONIE 2022

     • Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że w okresie wakacyjnym w dniach 27.06-19.08.2022r. będą organizowane półkolonie w następujących szkołach:

      I TURNUS: 27 czerwca - 08 lipiec

      • Szkoła Podstawowa nr 12 w E-gu – ul. Zajchowskiego 12
      • Szkoła Podstawowa nr 14 w E-gu – ul. Mielczarskiego 45
      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2  w E-gu – ul. Polna 8

      II TURNUS: 11 lipiec - 22 lipiec

      • Szkoła Podstawowa nr 11 w E-gu – ul. Korczaka 34
      • Szkoła Podstawowa nr 21 w E-gu – ul. Godlewskiego 1

      III TURNUS: 25 lipiec - 05 sierpień

      • Szkoła Podstawowa nr 15 w E-gu – ul. Modlińska 39
      • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w E-gu – ul. Agrykola 6 

      IV TURNUS: 08 sierpień  - 19 sierpień

      • Szkoła Podstawowa nr 4 w E-gu – ul. Mickiewicza 41
      • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w E-gu – ul. Agrykola 6 


      Karty na półkolonie będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek w dniu 30 maja 2022r. od godziny 8.00.

      Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półkolonii, winni zgłosić się do szkoły, która organizuje wypoczynek w czasie tegorocznych wakacji.
      Pełna odpłatność za jeden turnus wynosi 300,00 zł od osoby (100 zł wyżywienie, 200 zł - dopłat do organizacji - transport, materiały papiernicze, bilety wstępów, itp.). Dzieciom kierowanym przez ECUS - opłatę za wyływienie, pokrywa wymieniona instytucja.

      Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzająca na terenie Gminy Miasto Elbląg Program "Karta Dużej Rodziny" uczestnicy programu wnoszą opłatę za jeden turnus 210,00 zł (100,00 zł za wyżywienie oraz 110,00 zł dopłata do organizacji - zgodnie z zapisami uchwały ulga z opłaty wnoszonej przez rodziców może wynieść do 30%.
      Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2  w E-gu będzie organizatorem półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszających się na wózku).

      W związku z bardzo dużym zainteresowaniem rodziców tą forma wypoczynku, zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka tylko do jednej placówki organizującej półkolonie.