• Szkolny Konkurs „Wiedza o zdrowiu”
     • Szkolny Konkurs „Wiedza o zdrowiu”

     •  

               23.11.2023r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w szkolnym konkursie „Wiedza o zdrowiu”. 

      Celem tego konkursu było rozwijanie wiedzy uczniów na temat zdrowia oraz promowanie zdrowego stylu życia.

      W konkursie wzięło udział 10 uczniów. 

      A oto laureaci:

      I miejsce- Julia Harań-  kl.VIIb

      II miejsce- Filip Jarmużewski  kl.VIIc

      III miejsce – Ola Orlikowska  kl.VIIIa 

      IV miejsce- Krzysztof Szostak kl.VIIIa

           

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                  Beata Gawkowska

       

    • Nie tylko najmłodsi kochają pluszowe misie!
     • Nie tylko najmłodsi kochają pluszowe misie!

     • Uczniowie klas IV-VIII również przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku Samorząd Uczniowski zaproponował, aby ulubiony pluszak 🐻 zagościł wraz ze swoim właścicielem w szkolnej ławce, a reporterzy koła "W Szkolnym Obiektywie" 📸 stworzyli galerię zdjęć. 😄 

    • Dzień Misia w klasach I-III
     • Dzień Misia w klasach I-III

     • 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas 1 - 3 przyszły dziś do szkoły ze swoją pluszową zabawką w bardzo różnych rozmiarach, od misiów maleńkich po misie giganty. W klasach odbyły się zajęcia tematyczne. Dzieci poznały historię pluszowego misia, poznały sławne misie oglądając film efukacyjny pt."Dzień Pluszowego Misia".Lekcję urozmaiciły kolorowanki z misiem w roli głównej.

    • We are simply the best!
     • We are simply the best!

     • Wspaniały wynik uczennic klasy 3c - nasze reprezentantki zajęły pierwsze miejsce w szóstej edycji międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego "Autumn on the farm" w SP11, który odbył się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Elbląga. Nina Halicka, Oliwia Ekiel, Paulina Wiśniewska oraz Kornelia Kajdasz jako drużyna farmerek z SP1 pokonały osiem pozostałych szkół. W osobnym zadaniu, czyli przedstawieniu stracha na wróble, również okazały się bezkonkurencyjne. Brawo dziewczyny! I brawo cała klasa 3c, za to że śpiewaliście "Scarecrow's song" razem z nami na lekcjach i trzymaliście za nas kciuki. Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę w miłej atmosferze oraz wspaniałe nagrody.
      Katarzyna Zarzeczna

    • „Patron mojej szkoły – portret Adama Mickiewicza” w programie Paint
     • „Patron mojej szkoły – portret Adama Mickiewicza” w programie Paint

     • Zapraszam uczniów klas I - IV do udziału w konkursie graficznym pt. „Patron mojej szkoły – portret Adama Mickiewicza” w programie Paint. 

       

      Konkurs realizowany jest w ramach obchodów 225 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

       

      Prace proszę wysyłać na adres mailowy: marta_leja@sp1.info.elblag.pl

      Termin wysyłania prac upływa 8 grudnia 2023r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Librusie 11 grudnia 2023 r.

       

       

      I. CELE KONKURSU:

      - przybliżenie sylwetki patrona szkoły;

      - rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów w zakresie grafiki komputerowej;

      - pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników;

      - rozwijanie wrażliwości estetycznej;

       

      II. WARUNKI UCZESTNICTWA:

      - Praca powinna być wykonana w edytorze grafiki Paint.

      - Każdy uczestnik przygotowuje jedną pracę konkursową.

      - Praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem autora i klasą, do której uczęszcza.

      - Pracę proszę zapisać w formacie jpg.

      - W treści maila bardzo proszę o podanie autora pracy oraz klasy. 

       

      III. KRYTERIA OCENY:

      Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów:

      - zgodność z tematem;

      - kreatywność twórcza;

      - estetyka wykonania.

       

      IV. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

      - Nagrody i dyplomy zostaną przyznane dla miejsc 1 – 3,

      - osoby zajmujące miejsca 1 – 3 otrzymają ocenę celującą z zajęć komputerowych.

       

      Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie. 

      Marta Leja

       

    • Konkursu o życiu i twórczości Adama Mickiewicza
     • Konkursu o życiu i twórczości Adama Mickiewicza

     •  

      W związku ze zbliżającymi się 225 urodzinami Adama Mickiewicza, ogłaszam konkurs wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły.

       

      Konkurs sprawdza znajomość faktów z życia Adama Mickiewicza, umiejętność rozpoznawania oraz interpretacji dzieł poety („Grażyna”, „Przyjaciele”, „Lis i kozieł”, „Pies i wilk”, „Powrót taty”, „Świteź”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska”, „Reduta Ordona” )

       

      Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas: VII – VIII. Konkurs odbędzie się w środę (13.12.2023r.) w bibliotece szkolnej.

       

      Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do dn. 08.12.2023 r. do Biblioteki w celu zapisania się :)


       

      ZAPRASZAM!

      Marta Leja

       

    • Co to znaczy być życzliwym?
     • Co to znaczy być życzliwym?

     • Jak wiecie 21 listopada obchodzimy "Światowy Dzień Życzliwości". Z tej okazji reporterzy z koła  "W Szkolnym Obiektywie" zapytali naszych uczniów "Co to znaczy być życzliwym?"

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się wypowiedzieć przed kamerą - przełamaliście tremę i precyzyjnie ubraliście w słowa swoje przemyślenia na ten temat.👏   Reporterki, Marta Groszewska, Ola Maliszewska, Ola Orlikowska i Klara Żyła, również stanęły na wysokości zadania, dodając otuchy i pozytywnie motywując występujących. 👍

      Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego obróbką zajęła się niezawodna Klara Żyła, a montażem solidny Maciej Kramek 😊👍

       

    • Dzień Życzliwości w klasach I-III
     • Dzień Życzliwości w klasach I-III

     • 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. W klasach młodszych przeprowadzono pogadanki oraz zajęcia tematyczne. Dzieci oglądały filmiki edukacyjne na temat życzliwości. Powstały piękne plakaty, drzewka życzliwości, które promują dobro, serdeczność, uczynność, koleżeńskość i miły uśmiech.

    • Wyjazd na mecz Polska-Czechy
     • Wyjazd na mecz Polska-Czechy


     • 17.11.2023r. uczniowie  z naszej szkoły pojechali  do Warszawy  na mecz Reprezentacji Polski: Polska- Czechy .
      Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek.    

      Celem wycieczki było – podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, – wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, – propagowanie „zdrowej” rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, – propagowanie zdrowego stylu życia , a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu.

       Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Był to radośnie spędzony dzień i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny dla klas IV, jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu.
      Do zobaczenia na kolejnych meczach!!

      Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z meczu na naszym szkolnym Facebooku!

    • Warmińsko - Mazurski Tydzień Kariery
     • Warmińsko - Mazurski Tydzień Kariery

     • Warmińsko - Mazurski Tydzień Kariery to coroczne działanie mające na celu inspirowanie  lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W  tym roku W-MTK odbył się w dniach 16 – 22 października, a hasło przewodnie to : Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości.

      W  ramach W-MTK nasi ósmoklasiści wzięli udział w Elbląskich Targach Pracy i Edukacji gdzie starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych przedstawili ofertę edukacyjną, jak również odpowiadali na pytania uczniów, którzy już niebawem staną przed wyborem kolejnej szkoły. Dodatkowo,  młodzież odwiedziła CKZiU. Mieliśmy okazję zwiedzić zmodernizowane, nowoczesne pracownie mechaniki samochodowej, pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, pracownię stolarską, elektryczną i fryzjerską. Podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie pracowali nad tworzeniem wspólnych projektów przedstawiających  kompetencje przyszłości.

      Uczniowie klas młodszych słowne opisywali postaci różnych zawodów przedstawionych na ilustracjach, rozpoznawali i nazywali zawody, wypowiadali się na temat  realnych i nierealnych marzeń na podstawie wiersza pt. „A jak będę dorosła ... ”, plastyczne zilustrowali wymarzony zawód.

      W ramach w/w Tygodnia Kariery nasza szkoła wzięła udział w akcji: Tydzień  Uczniowskiej SuperMocy.  To  ogólnopolski projekt, w którym uczniowie poznają siebie oraz swoje mocne strony. Kiedy pytamy dzieci w czym są najlepsze, jakie jest ich największe osiągnięcie, często długo czekamy na odpowiedź. Tydzień SuperMocy pozwala uświadomić uczniom, że każdy z nas ma talent, każdy jest w czymś dobry, ponieważ każdy ma SuperMoc. Określenie swoich talentów, pozwala uwierzyć w siebie i pokonywać własny strach i stres, a także przyczynia się do osiągnięcia życiowego sukcesu. Znając swoje SuperMoce łatwiej określić swoją ścieżkę kształcenia i dokonać wyboru zawodu. 

      Wychowawcy klas zorganizowali w tym celu zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieli szansę określić swoje mocne strony. W tym roku motywem przewodnim było hasło : „ Zostań Królem / Królową swojego czasu”, a zadania skupiały się głównie wokół kształtowania umiejętności zarządzania własnym czasem. 

      Otrzymaliśmy nawet Certyfikat „ PLACÓWKA ODKRYWCÓW SUPERMOCY” !

      Warmińsko – Mazurski  Tydzień Kariery i jednocześnie Tydzień Uczniowskiej SuperMocy  to okazja do lepszego poznanie siebie,  zaprezentowania uczniowskich talentów, budowania poczucia własnej wartości, wzmacniania pozytywnego wizerunku, jak również integracji zespołu klasowego.

       

    • Wspomnienia z Dnia Jeża
     • Wspomnienia z Dnia Jeża

     • W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. Najmłodsi uczniowie przygotowali się do niego niezwykle starannie i wykonali mnóstwo pomysłowych prac przygotowanych pod okiem rodziców w domu. Na zajęciach, uczniowie poznali dużo ciekawostek o tym zwierzątku. Klasa 2b Przygotowała nawet inscenizację o jeżu i specjalne plakietki. Brawo dzieciaki.
       

    • "W Szkolnym Obiektywie"
     • "W Szkolnym Obiektywie"

     • Szkolny reporter, Jakub Bielawski z kl. 8a, zadebiutował w roli fotografa podczas apelu z okazji Święta Niepodległości, a Maciej Kramek z kl. 7a podjął wyzwanie utworzenia filmiku, który dodał dynamiczny wymiar relacji ze szkolnej ceremonii. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie! 

    • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski
     • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski

     • Dzisiaj cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii upamiętniającej jedną z najważniejszych dat w historii polskiej państwowości. Dziękujemy serdecznie pani Edycie Leśnikowskiej i pani Katarzynie Czarnuch za trud i zaangażowanie w przygotowanie niezapomnianego występu! 🙌🏼 Ogromne brawa  dla naszych utalentowanych uczniów z klasy 3a, 6a i 8a, którzy dali z siebie wszystko na scenie.