• Życzenia dla Ósmoklasistów🍀🍀🍀

• Już niedługo egzaminy ósmoklasisty. Wszyscy trzymamy za was kciuki, a młodsi koledzy i koleżanki we współpracy z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Reporterskim przygotowali krótki film z życzeniami. 🤗

• Święto Konstytucji 3 Maja

• W dniu 3 maja poczet sztandarowy SP1 godnie reprezentował naszą szkołę podczas miejskich obchodów święta Konstytucji 3 Maja biorąc udział we mszy św. w katedrze św. Mikołaja oraz w części oficjalnej na placu katedralnym.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich📚

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocje czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej, została przygotowana wystawa najstarszych książek, które zachowały się w naszych zbiorach. Przez cały tydzień
            (22.04. – 26.04. 2024 r.), uczniowie z klas I – III dowiedziały się na zajęciach komputerowych, m.in.: jak powstaje książka, kto to jest autor oraz poznały ciekawostki z całego świata. Porozmawialiśmy ulubionych książkach. Każdy z uczniów, mógł narysować siebie, jako głównego bohatera książki. Najpopularniejsze były księżniczki, pieski oraz superbohaterowie.

Dziękuję wszystkim za wizytę i zapraszam do biblioteki szkolnej!