• Finał XXVIII edycji konkursu na selektywną zbiórkę odpadów
     • Finał XXVIII edycji konkursu na selektywną zbiórkę odpadów

     •  

           23 maja w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu odbyła się gala finałowa XXVIII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów, którego organizatorem był Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

      W Konkursie wzięło udział 57 placówek oświatowo-wychowawczych: 50 z Elbląga i 7 z gmin ościennych.

      Udział w Konkursie oceniany był na podstawie ilości zdobytych punktów w dwóch kategoriach:

      PIERWSZA KATEGORIA- zbiórka odpadów: zużytych baterii, puszek aluminiowych, nakrętek od butelek PET i drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;

      DRUGA KATEGORIA- realizacja projektu edukacyjnego nt. zasad segregowania i recyklingu szkła oraz ZSEE (Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego) w celu edukacji w zakresie znajomości zagospodarowania ww. surowców, sposobów ich przetwarzania i ponownego wykorzystania.

      Miło mi poinformować o zdobytych przez uczniów i szkołę nagrodach:

      -Maja Krawczyk- uczennica kl. VIIIa - zdobyła nagrodę rzeczową w formie bonu                                na zakupy dla ucznia za wykonanie projektu edukacyjnego dotyczącego cyklu życia elektroodpadu;

      -Szkoła Podstawowa Nr1 w Elblągu- uzyskała II miejsce w kat. EDUKACJA EKOLOGICZNA oraz nagrodę pieniężną w wysokości 600zł.

      GRATULUJEMY WYGRANEJ I GODNEJ NAŚLADOWANIA

       POSTAWY EKOLOGICZNEJ !

                                                                                                      Beata Gawkowska

       

    • OLIMPIADA  PRZEDSZKOLAKA 🏆👩🏻‍🤝‍👨🏼
     • OLIMPIADA  PRZEDSZKOLAKA 🏆👩🏻‍🤝‍👨🏼

     • 22 maja 2024 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu  zorganizowano  Sportową Olimpiadę Przedszkolaka.

      Udział w niej wzięły dzieci z Przedszkoli nr 6, 17, 23 oraz Przedszkola ,,Bajka”. Głównym celem imprezy było zaszczepienie wśród najmłodszych zamiłowania do rywalizacji sportowej w duchu idei olimpijskiej. Olimpiadę rozpoczęto od uroczystego wniesienia znicza olimpijskiego. Następnie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie sportowe obiecując zdrową rywalizację i dobrą zabawę. W części głównej imprezy przedszkolaki zmagały się w jedenastu konkurencjach sportowych. Po każdym wyścigu 2-osobowe jury przydzielało punkty, które potem komisja sędziowska sumowała. Sportową Olimpiadę Przedszkolaka wygrało Przedszkole,, Bajka” zajmując I miejsce, II miejsce zajęło Przedszkole nr 23, 

      III miejsce zdobyło Przedszkole nr 17, miejsce IV zajęło Przedszkole nr 6. Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze. Bez względu na wynik wszystkie grupy otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek.


       

    • Spotkanie pierwszoklasistów z panami policjantami👮🏼‍♀️
     • Spotkanie pierwszoklasistów z panami policjantami👮🏼‍♀️

     • Panowie policjanci odwiedzili klasy pierwsze i przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.  Przypomnieli uczniom numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci chętnie podawały przykłady ryzykownych zachowań. Panowie policjanci życzyli wszystkim uczniom naszej szkoły bezpiecznych i wesołych wakacji. Dziękujemy.

    • Bezpieczeństwo w sieci 👮🏼‍♀️💻
     • Bezpieczeństwo w sieci 👮🏼‍♀️💻

     • W piątek w progach naszej szkoły gościli policjanci. Rozmawiali z uczniami klas czwartych na temat korzystania z Internetu a w szczególności o mówie nienawiści, czyli hejtowaniu. Policjanci podawali przykłady niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachować w sieci. Uczniowie zadawali ciekawe pytania. Pamiętajmy, że każdy z nas, nawet w bardzo młodym wieku może ponieść karną odpowiedzialność za łamanie prawa. Czyli za np. obrażanie, pozbawianie godności, zamieszczanie czyjegoś wizerunku bez  zgody. Pamiętajmy też, że każdy z nas różni się wrażliwością a obraźliwe słowa mogą ranić bardzo głęboko i doprowadzać do tragedii. Bądźmy dla siebie życzliwi i uwaźni.

    • Konkurs "BANKNOT MOICH MARZEŃ" 
     • Konkurs "BANKNOT MOICH MARZEŃ" 

     • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas I - VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Ekonomicznym "BANKNOT MOICH MARZEŃ" na najciekawszy projekt BANKNOTU przedstawiającego wizerunek Wielkiego Polskiego Ekonomisty.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - KARTY PODARUNKOWE:

      I miejsce - 200 zł, II miejsce - 150 zł, III miejsce - 100 zł

      Zostań projektantem fikcyjnego banknotu przedstawiającego wizerunek Wielkiego Polskiego Ekonomisty. Technika pracy dowolna, praca plastyczna lub praca graficzna. W projekcie należy umieścić cechy typowego banknotu, uwzględnić zabezpieczenia przed fałszowaniem. Na prace czekamy do 26 maja 2024 r. 

      Rok 2024  został ustanowiony decyzją Senatu RP – Rokiem Edukacji Ekonomicznej

      POLSKI ZŁOTY w obiegu od 100 lat. 

      Szczegóły konkursu Banknot-konkurs1.docx

    • Kreatywna lekcja angielskiego w kl IIIc 👏🏼
     • Kreatywna lekcja angielskiego w kl IIIc 👏🏼

     • W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 3c układali krzyżówki, i to w języku angielskim! Dzieci samodzielnie podzieliły się na mniejsze grupy. Każda z grup losowała hasło, do którego projektowała swoją krzyżówkę. Na następnych zajęciach mieli za zadanie rozwiązać "crossword" stworzoną przez swoje koleżanki i kolegów z klasy. Najwięcej emocji wzbudziły słowa "glue" oraz "attic". Jesteście w stanie odnaleźć rysunki, które je przedstawiają? Fantastic work 3c!

    • Klasa VI c na wycieczce do Torunia 🤎
     • Klasa VI c na wycieczce do Torunia 🤎

     • Nasz pobyt w Toruniu  rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta,  poznaliśmy  historię Torunia oraz najpiękniejszych miejskich zabytków. Przechadzając się uliczkami łapaliśmy szczęście-wystarczyło tylko dotknąć żabek, osiołka, pieska, czy fragmentu średniowiecznego muru. Dzięki legendom wiemy np dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa. Byliśmy w Ratuszu Staromiejskim i Domu Kopernika, gdzie zostaliśmy skrybami i iluminatorami, dzięki czemu mogliśmy stworzyć średniowieczne dokumenty opatrzone pieczęciami.Odkrywaliśmy podziemia Foru IV z pochodniami, przez chwilę zamieniliśmy się w walecznych żołnierzy broniących murów twierdzy. Poznaliśmy też sekret smaku toruńskich pierników i upiekliśmy własne, najprawdziwsze pierniki figuralne.  W Muzeum Etnograficznym udało nam się stworzyć  Kujawskie,ludowe wycinanki a w Jump Arenie wyszaleć się na trampolinach. Jednym słowem-było świetnie, wrócimy tam.jeszcze na pewno.

     • Życzenia dla Ósmoklasistów🍀🍀🍀

     • Już niedługo egzaminy ósmoklasisty. Wszyscy trzymamy za was kciuki, a młodsi koledzy i koleżanki we współpracy z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Reporterskim przygotowali krótki film z życzeniami. 🤗

    • Święto Konstytucji 3 Maja
     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • W dniu 3 maja poczet sztandarowy SP1 godnie reprezentował naszą szkołę podczas miejskich obchodów święta Konstytucji 3 Maja biorąc udział we mszy św. w katedrze św. Mikołaja oraz w części oficjalnej na placu katedralnym.

    • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich📚
     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich📚

     •  

      Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocje czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

       

      Z tej okazji w bibliotece szkolnej, została przygotowana wystawa najstarszych książek, które zachowały się w naszych zbiorach. Przez cały tydzień
      (22.04. – 26.04. 2024 r.), uczniowie z klas I – III dowiedziały się na zajęciach komputerowych, m.in.: jak powstaje książka, kto to jest autor oraz poznały ciekawostki z całego świata. Porozmawialiśmy ulubionych książkach. Każdy z uczniów, mógł narysować siebie, jako głównego bohatera książki. Najpopularniejsze były księżniczki, pieski oraz superbohaterowie.

       

       

      Dziękuję wszystkim za wizytę i zapraszam do biblioteki szkolnej!

      Marta Leja