• Planowanie wędrówek

     • Przygotowania do wyjazdu trwają. Lekcja historii i planowanie górskich wędrówek- to  wszystko  przed nami. 

      Już w niedzielę ruszamy. Oświęcim - Białka Tatrzańska - Zakopane - Szczawnica- czekają na  uczniów  SP nr 1 w Elblągu. 

      Dziękujemy za wsparcie Fundacji PZU i Fundacji Pro Sholam

     • Sukces naszego ucznia

     •        W niedzielę, 15 maja odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w kajakarstwie. Nasz uczeń Krzysztof Kulma zdobył srebrny medal k2 na dystansie 1000 m. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • XVII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP1

     • W dniu 20 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 został rozegrany po raz XVII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP1. Do turnieju przystąpiło 39 zawodników z siedmiu elbląskich szkół podstawowych. Dzieci zagrały 6 rund szachów szybkich, wśród nich było kilkoro debiutujących w turniejach szachowych.

         W klasyfikacji generalnej po sześciu rundach wyniki:

      I        Antoni Krasowski           SP1

      II      Tomasz Krasowski          SP1

      III     Krzysztof Bernas            SP Regent

      IV     Jaku Jankowski               SP Regent

      V      Tomasz Szłapka              SP 15         

      VI     Piotr Krauze                    SP1

      VII    Marek Olkowski             SPSK

      VIII   Mateusz Sutkowski         SP1

      IX     Aleksander Muła             SP 15

      X      Bartosz Mrówczyński      SP 12


      W klasyfikacji dziewcząt:

      I Alicja Kierul                            SP1

      II  Alicja Gorączkowska            SP 12

      III Hanna Kot                             SP 15


        W trakcie przerw pomiędzy rundami dzieci mogły wykonać szachową laurkę na Dzień Mamy w kąciku plastycznym, zagrać w szachy plenerowe na sali gimnastycznej, jak również pobawić się z wolontariuszami.

      Jak zawsze nie zabrakło poczęstunku, dobrej atmosfery i gry fair pay.

         Sędzią głównym była Grażyna Ciesielska, sędzią asystentem- Irena Sokołowska. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy za wsparcie na sali gry i salach zabaw. Podziękowania dla fundatów nagród-Hotelowi Tristan w Kątach Rybackich oraz Fundacji Pro Scholam.


                                                                                                                            Grażyna Ciesielska


    • Wycieczka klas 7b i 7c na Ziemię Lubawską
     • Wycieczka klas 7b i 7c na Ziemię Lubawską

     • 13 maja udaliśmy się na fantastyczną przygodę historyczno-geograficzno-rekreacyjną. Rozpoczęliśmy ją w Nowym Mieście Lubawskim (miasteczko z ruchu cittaslow), gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą św. Tomasza (bogactwo i przepych wnętrza zaparły nam dech w piersiach) oraz Stare Miasto ze średniowiecznymi bramami.

      Następnie udaliśmy się do Kurzętnika, gdzie zobaczyć mogliśmy ruiny zamku kapituły chełmińskiej, obserwatorium astronomiczne Dody i pomnik Kopernika. Weszliśmy również na Kurzą Górę - na wieżę widokową ścieżką edukacyjno - przyrodniczą w chmurach. Po intensywnym marszu mieliśmy możliwość zjazdów trasami tubingowymi.
      Później udaliśmy się do Lubawy, gdzie zachwycił nas nowoczesny design zamku biskupów chełmińskich i jego gotyckie piwnice.

      Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer na Dylewską Górę (najwyższe wzniesienie na Warmii i Mazurach) oraz zwiedzanie lapidarium (plenerowej wystawy polodowcowych głazów narzutowych).

       

      O wszystkich tych miejscach opowiedziała nam przewodnik - p. Małgorzata Światkowska, a opiekowali się nami: p. Grażyna Ciesielska, p. Barbara Żak, p. Marcin Wojtaś.

      Obszar załączników

       

    • Zapraszamy uczniów do udziału w Hackathonie
     • Zapraszamy uczniów do udziału w Hackathonie

     • Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu (dawna PWSZ) zaprasza uczniów do udziału w Minecraft Hackathon 2022. Jego celem jest promowanie wśród uczniów innowacyjnych rozwiązań informatycznych przy użyciu środowiska gry MINECRAFT.
      Udział jest bezpłatny i nie wymaga obecności opiekuna szkolnego. Uczniowie zgłaszają się indywidualnie a opiekunem jest rodzic.

      Zadaniem uczniów będzie stworzenie w środowisku Minecrafta obiektu, którego typ zostanie podany w dniu zmagań (12 czerwca). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

      Oprócz wspaniałej zabawy przewidziane są nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych.

      Zapisy trwają do 23 maja.

      Formularz zapisu oraz wszystkie informacje dotyczące Minecraft Hackathon 2022 znajdują się na stronie https://hackathon.ans-elblag.pl/

    • PÓŁKOLONIE 2022
     • PÓŁKOLONIE 2022

     • Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że w okresie wakacyjnym w dniach 27.06-19.08.2022r. będą organizowane półkolonie w następujących szkołach:

      I TURNUS: 27 czerwca - 08 lipiec

      • Szkoła Podstawowa nr 12 w E-gu – ul. Zajchowskiego 12
      • Szkoła Podstawowa nr 14 w E-gu – ul. Mielczarskiego 45
      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2  w E-gu – ul. Polna 8

      II TURNUS: 11 lipiec - 22 lipiec

      • Szkoła Podstawowa nr 11 w E-gu – ul. Korczaka 34
      • Szkoła Podstawowa nr 21 w E-gu – ul. Godlewskiego 1

      III TURNUS: 25 lipiec - 05 sierpień

      • Szkoła Podstawowa nr 15 w E-gu – ul. Modlińska 39
      • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w E-gu – ul. Agrykola 6 

      IV TURNUS: 08 sierpień  - 19 sierpień

      • Szkoła Podstawowa nr 4 w E-gu – ul. Mickiewicza 41
      • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w E-gu – ul. Agrykola 6 


      Karty na półkolonie będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek w dniu 30 maja 2022r. od godziny 8.00.

      Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półkolonii, winni zgłosić się do szkoły, która organizuje wypoczynek w czasie tegorocznych wakacji.
      Pełna odpłatność za jeden turnus wynosi 300,00 zł od osoby (100 zł wyżywienie, 200 zł - dopłat do organizacji - transport, materiały papiernicze, bilety wstępów, itp.). Dzieciom kierowanym przez ECUS - opłatę za wyływienie, pokrywa wymieniona instytucja.

      Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzająca na terenie Gminy Miasto Elbląg Program "Karta Dużej Rodziny" uczestnicy programu wnoszą opłatę za jeden turnus 210,00 zł (100,00 zł za wyżywienie oraz 110,00 zł dopłata do organizacji - zgodnie z zapisami uchwały ulga z opłaty wnoszonej przez rodziców może wynieść do 30%.
      Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2  w E-gu będzie organizatorem półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszających się na wózku).

      W związku z bardzo dużym zainteresowaniem rodziców tą forma wypoczynku, zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka tylko do jednej placówki organizującej półkolonie.

    • O konstytucji 3 maja w 1-ce.
     • O konstytucji 3 maja w 1-ce.

     • 29.04.22 w naszej szkole odbył się apel poświęcony 231-szej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, wydarzeniu na tyle ważnym w naszej historii, że rocznica ta jest jednym z 3 świąt państwowych.  W toku godzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie były powody i okoliczności  związane z tym wydarzeniem, mogli poznać stroje z epoki należące do przedstawicieli ówczesnych stanów Rzeczpospolitej, ,,popisać się” własną wiedzą historyczną. Uzupełnieniem apelu były filmy oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz pieśni ,,Witaj majowa jutrzenko”. Kolejne spotkania z historią przed nami….

      Opracował: Wojciech Paczkowski

    • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23.04.
     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23.04.

     •  

      Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa. Dzień ten, po raz pierwszy został zorganizowany w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 

      Z tej okazji, nauczyciele naszej biblioteki, przygotowali wystawę najstarszych książek, które zachowały się w naszych zbiorach. 

      Najstarsza, zachowana w zbiorach naszej biblioteki książka, została wydana przez wydawnictwo „Nasza Księgarnia” w 1959 r. To „Panienka z okienka” napisana przez Deotymę (Jadwigę Łuszczewską). Jest to powieść przygodowo - romantyczna dla młodzieży. Akcja toczy się w siedemnastowiecznym Gdańsku. Opowiada o miłości żołnierza polskiej floty wojennej – Kazimierza do uratowanej z tureckiej niewoli i wychowywanej przez bogatego rzemieślnika Hedwigi. Próbując zdobyć rękę dziewczyny, Kazimierz wdaje się w liczne awantury i wyjaśnia od lat skrywaną rodzinną tajemnicę.

      Powieść trafiła do nas 09.11.1959 r., jako druga książka w zbiorach szkolnej biblioteki.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, których zainteresowała wystawa.

      Nauczyciele bibliotekarze

    •  Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole
     •  Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

     • W tym roku święto naszej planety odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w nasza planetę”. Chodzi o to, by każdy z nas m.in. ograniczał emisję gazów cieplarnianych czy zanieczyszczenie plastikiem, wybierał mniej szkodliwe dla środowiska źródła energii. Wszystko to może być możliwe przy wsparciu polityków i firm, którzy rozwijają proekologiczne technologie. 

       W naszej szkole, z okazji święta obchodzonego w Polsce od 1990 roku (a na świecie od 1970 roku), odbyły się warsztaty ekologiczne dla klas 7.  

      Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii w teście online. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 7 e: Mateusz Grabowski, Natalia Pietruszyńska i Oliwia Rojek oraz Marcel Machniak.

      Podczas wydarzenia zorganizowano również konkurs klas w zakresie segregacji odpadów. Tu także rywali pokonały dziewczęta z klasy 7 e. 

      Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty zielarsko-ogrodnicze, podczas których p. Iwona Wiertel prezentowała rośliny miododajne, przygotowywała wraz z uczniami zdrowe Pesto z ekologicznych, łąkowych roślin.

      W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowany został konkurs na plakat promujący to święto. Wyróżnieni uczniowie to: 

      Wiktor Bieniek, Patryk Sochaczewski i Kacper Krużyński z kl. 5a

      Klaudia Kubińska i Milena Śliwińska z kl. 7a

      Zuzanna Gniazdowska z kl. 7a

      Roksana Szreder i Wiktoria Kruszewska z kl. 5c

      Zuzanna Jasińska, Martyna Jarczewska i Kuba Michałowski z kl. 8d

      Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy serdecznie p. Joannie Dylewskiej za ufundowanie nagród.

      Organizatorzy: Wioletta Szulaczuk, Iwona Wiertel, Barbara Żak   

    • Międzynarodowy Dzień Ziemi
     • Międzynarodowy Dzień Ziemi

     • Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promocja ochrony środowiska, świadomości ekologicznej oraz życia zgodnie z naturą.

      Tegoroczne obchody Dnia Ziemi przebiegały pod hasłem: „Inwestujemy w naszą planetę”. Główne uroczystości, nad którymi patronat objął Prezydent Miasta Elbląga, odbyły się w Szkole Podstawowej nr 12.

      Uczniowie: Maciej Jędrzejewski z klasy VIII b, Kacper Jeżewski z klasy VIII e, Marcel Żmijewski z klasy VIII e oraz Cyprian Wójcik z klasy VIII d godnie zaprezentowali Naszą Szkołę:

      Cyprian Wójcik został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska, zaś 3 – osobowa drużyna w składzie: Maciej Jędrzejewski, Kacper Jeżewski oraz Marcel Żmijewski wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska, którą zaprezentowali podczas zmagań w Turnieju Ekologicznym.

      Uczestnicy Turnieju otrzymali upominki, zaś Szkoła – pamiątkowy Dyplom udziału w Wydarzeniu.

      Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu ekologii na co dzień.

     • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO PLANETA

     •  

             Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO PLANETA został przeprowadzony w dwóch formach: 

      1)Test konkursowy, przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 

          Maluch- dla uczniów klas III-IV;

          Młodzik- dla uczniów klas V-VI;

          Adept- dla uczniów klas VII-VIII.

      2)Konkurs prac indywidualnych na temat: „Uroki polskich lasów”.

      Do konkursu w obu formach we wszystkich kategoriach wiekowych przystąpiło łącznie 17 uczniów.

      A oto wyniki:

      W teście konkursowym:

      Gołębiewski Igor- kl.IVb- dyplom wyróżnienia za najlepszy wynik i nagroda   

                                                    książkowa;

      Gołębiewski Wiktor- kl.VIIIc- dyplom za bardzo dobry wynik;

      Siemaszko Borys- kl.VIIa- dyplom uznania;

      Sarnecki Karol- kl.VIIa- dyplom uznania;

      Polakowska Zuzanna- kl.VIId- dyplom uznania;

      Śliwińska Milena- kl.VIIa- dyplom uznania;

      Hnatuśko Mikołaj- kl.VIIa- dyplom uznania;

      Kubińska Klaudia- kl.VIIa- dyplom uznania;

      Bielaska Hanna- kl.VIIId- dyplom uznania;

      Świerk Maria- kl.VIIe- dyplom uznania;

      Wiśniewska Antonina- kl.VIIId- dyplom uznania;

      Jasińska Zuzanna- kl.VIIId- dyplom uznania.

      W konkursie prac indywidualnych:

      Gołębiewski Igor- kl.IVb- wyróżniona praca, dyplom za bardzo dobry wynik;

      Janaszak Lena- kl.IVa- wyróżniona praca, dyplom za bardzo dobry wynik;

      Dajnowska Amelia- kl.Va- dyplom uznania;

      Goljat Alan- kl.IVa- dyplom uznania;

      Borejko Zuzanna- kl.VIIe- dyplom uznania.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                 Beata Gawkowska

     • SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA ZIEMI „TAJEMNICE PRZYRODY” DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

     •       W marcu i kwietniu odbyły się trzy etapy szkolnego konkursu wiedzy przyrodniczej „Tajemnice przyrody” dla uczniów klas czwartych.

      Do I etapu konkursu przystąpiło 17 uczniów ze wszystkich klas czwartych.  Do finału konkursu, który odbył się 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, zakwalifikowało się 10 uczniów. W finale uczniowie konkurowali ze sobą, biorąc udział w różnych zadaniach, podzielonych na trzy części. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.

      A oto wyniki finału konkursu „Tajemnice przyrody”:

      I miejsce- Łasiński Julian kl.IVa

      II miejsce- Grabowska Maja kl.IVc

      III miejsce- Gołębiewski Igor kl.IVb

      IV miejsce- Bachewicz Oskar kl.IVb

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                    Organizator konkursu:     Beata Gawkowska

     • Wyniki konkursu "Przebieranki za pisanki"

     • Samorząd Uczniowski przedstawia wyniki  konkursu: ,, Przebieranki za pisanki".

      I miejsce -Jaś Fudala

      II miejsce - Lena Kopyść

      III miejsce- Nicola Galas

      Wszystkim uczniom dziękujemy  za udział w zabawie. Zwycięzcom gratulujemy!!!

    • "Przebieranki za pisanki"
     • "Przebieranki za pisanki"

     • W naszej szkole  odbył się  konkurs- ,, Przebieranki za  pisanki".
      Pisanki  są symbolem odradzającego się życia. Były związane z tradycjami wielkanocnymi. Konkurs ten, miał na celu  przybliżyć nam jeden z symboli nadchodzących świąt Wielkanocy. Wszystkie  osoby biorące  udział w zabawie  wykazały się wielką fantazją. Uczniowie wykorzystali  do  ubioru różne  techniki i materiały. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  niebawem. Dziękujemy za  wspólną zabawę. 
      Samorząd Uczniowski

     • Ziemia Święta w interesującym wydaniu.

     • 12.04.22 odbyło się w naszej szkole, ciekawe ,,Spotkanie z Ziemią Świętą”. Inspiracją dla realizatorów, pań- Iwony Wiertel, Grażyny Ciesielskiej, Katarzyny Czarnuch i pana Wojciecha Paczkowskiego, były nadchodzące Święta Wielkanocne i obchodzony Wielki Tydzień. Uczniowie, którzy byli uczestnikami spotkania, mieli okazję zapoznać się z miejscami związanymi z działalnością Jezusa Chrystusa, muzyką i tańcami z tego terenu, strojami, zwyczajami oraz specyfiką kuchni arabskiej i żydowskiej. Prezentowane były interesujące eksponaty: kopia ,,Całunu turyńskiego”, kamienie znad Jeziora Tyberiadzkiego, fragment skały Golgoty, kamień z pustyni Judzkiej, fragment krzewu, z którego była upleciona korona cierniowa. W powszechnej opinii uczniów, lekcja była niezwykle interesująca i  był tylko jeden jej mankament- jak zwykle zabrakło czasu na prezentację całości przygotowanego materiału. Do kolejnego spotkania!!!!

       Wojciech Paczkowski

    • Wyniki konkursu graficznego – „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA”
     • Wyniki konkursu graficznego – „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA”

     • W poniedziałek, dn. 11.04.2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu graficznego na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną w programie Paint dla klas I - III. Komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej pracy.  Wszystkie pisanki były bardzo oryginalne.

       

      I klasa:

      I miejsce – Aleksandra Pawłowska z klasy 1b

      II miejsce – Jan Kruszyński z klasy 1b

      III miejsce – Nina Halicka z klasy 1c

       

       

      II klasa:

      I miejsce – Piotr Krauze z klasy 2a

      II miejsce – Maurycy Jabłoński z klasy 2b

      III miejsce – Siedlecki Piotr z klasy 2b

       

       

      III klasa:

      I miejsce – Anna Dereszewska z klasy 3b

      II miejsce – Amelia Polakowska z klasy 3b

      III miejsce – Nadia Bąk z klasy 3a

       

      Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.

       

      Marta Leja

    • Z projektem "Powiedz NIE" na Słowacji i wycieczką na Węgrzech
     • Z projektem "Powiedz NIE" na Słowacji i wycieczką na Węgrzech

     • W dniach 2-8 kwietnia 2022 braliśmy udział w wyjeździe na Słowację i Węgry w ramach projektu "Erasmus+". Projekt obejmuje współpracę ze szkołą w miejscowości Duna Moca na Słowacji.  W czasie pobytu nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić: 

      1. Esztergom - kolebkę państwowości Węgier i miejsce, w którym w październiku 1683, król polski Jan III Sobieski, stoczył zwycięską bitwę z Turkami.

      2. Wyszehrad - drugą stolicę Węgier. Miejsce zjazdu monarchów, w którym uczestniczył król polski Kazimierz Wielki.

      3. Komarno - ważną twierdzę cesarstwa austriackiego. Miejsce urodzenia słynnego pisarza Węgier, Mora Jokai, wielkiego przyjaciela Polaków.

      4. Szentendre - malowniczą miejscowość nad Dunajem, założoną w XIV wieku przez uciekinierów z terenu Węgier.

      5. Budapeszcz - stolicę Węgier, miasto pełne zabytków i śladów pobytu Polaków.

        Węgry i Słowację poznawaliśmy z różnych aspektów min. kulinarnych. Po raz pierwszy doświadczyliśmy tam prawdziwej, śnieżnej zimy. Czekamy teraz na przyjazd gości ze Słowacji!!!!

                                                               Opracował: Wojciech Paczkowski

    • Światowy Dzień Zdrowia 2022
     • Światowy Dzień Zdrowia 2022

     • Corocznie, od 1950 r., w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2022 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony będzie pod hasłem Our planet, our health - Nasza planeta, nasze zdrowie.

      W trakcie pandemii, zanieczyszczonej planety i narastających chorób, takich jak rak, astma i choroby serca, Światowy Dzień Zdrowia 2022 skupi globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety oraz wspierania ruchu na rzecz tworzenia społeczeństw skoncentrowanych na dobrym samopoczuciu.

      Każde działanie mające na celu ochronę środowiska przyczynia się do ochrony zdrowia, a ochrona zdrowia przez stosowanie zasad zdrowego stylu życia przyczynia się do ochrony środowiska:  

      - zamiast jazdy autem do pracy lub szkoły wybierz spacer lub rower;

      - unikaj palenia tytoniu i korzystania z e-papierosów, stosuj się do stref wolnych od dymu tytoniowego;

      - pij wodę kranową, ogranicz kupowanie wody w plastikowych butelkach;

      - kupuj żywność lokalnie i wybieraj produkty nieprzetworzone.

      Źródło: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022#

      Materiały dotyczące kampanii są dostępne na stronie internetowej WHO:

      https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022/campaign-toolkit

      Zachęcamy do zapoznania się z wyżej wymienionymi materiałami, chrońmy nasze zdrowie przez rozsądne działanie!

                                                                                                                   Beata Gawkowska

    • Wyniki konkursu "Szalone fryzury"
     • Wyniki konkursu "Szalone fryzury"

     • Z wielką przyjemnością Samorząd Uczniowski  ogłasza wyniki konkursu

      ,, Szalone fryzury"

      1 miejsce-Jakub Kubera

      2 miejsce-Magdalena Pietrzak

      3 miejsce- Maja Kowalewska

      oraz  Alicja Fercho

      Gratulujemy!!!!

      ZWYCIĘZCY ;-)