• Zakończenie roku szkolnego 🧑‍🎓👩🏻‍🎓🌻

     • Ostatni dzwonek oznajmił, że wakacje czas zacząć, ale przedtem otrzymaliśmy świadectwa, a niektórzy uczniowie za swą pracę zostali nagrodzeni medalami i bonami do Empiku.
      Byli też tacy, którzy zwyciężyli w plebiscycie, zdobywając nagrody w kategoriach: Pomagacz Roku, Człowiek- Orkiestra, Pracuś Roku, Sportowiec Roku, Miłośnik Książek, Ekolog Roku, Znani i Lubiani. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Na koniec klasy IV a i IV b zaprezentowały część artystyczną, pełną humoru i muzyki.
      Życzymy Wam miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

      Zapraszamy do obejrzenia fantastycznego przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy 4a i 4b!!! Dawno nie było tyle śmiechu na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

    • Bal ósmoklasistów przeszedł do historii!
     • Bal ósmoklasistów przeszedł do historii!

     • 14 czerwca 2024r. roku odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany bal ósmoklasisty zorganizowany przez Rodziców. Wieczór okazał się wyjątkowy - pełen radości, tańca, muzyki i zabawy, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
      Ostatnia, pożegnalna impreza ósmoklasistów, rozpoczęła się od uroczystego poloneza odtańczonego przez część uczniów z klasy VIII a i VIII b. Ósmoklasiści, ubrani w eleganckie stroje z dumą i elegancją prezentowali przygotowany układ.
      Następnie w pięknie udekorowanej sali, w blasku mieniących się świateł rozpoczęła się prawdziwa zabawa i przygotowany, wyborny poczęstunek.
      DJ puszczał wybrane przez uczniów hity, przy których wszyscy bawili się znakomicie, atmosfera była wspaniała i nikt nie mógł się oprzeć rytmom muzyki. Tańce i zabawy trwały tego dnia do późnych godzin wieczornych…
      Bal ósmoklasistów stał się z pewnością niezapomnianym wydarzeniem.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspaniałą organizację Balu!

      Dziękujemy również Pani Monice Brzezińskiej, która przygotowała choreografię i ćwiczyła układ
      poloneza z naszą wspaniałą młodzieżą!

      Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Adama Ludwiczaka (DJ Adamusa), który
      zapewnił na balu oprawę muzyczną!

    • "Edukacja przez szachy w szkole"
     • "Edukacja przez szachy w szkole"

     • 10 czerwca odbył się X finał ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez szachy w szkole”.  Turniej odbył się  w Warszawie na Torwarze, łącznie wzięło w nim udział 718 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 33 uczniów z klas I-III. Każdy z nich miał do zagrania 7 rund. Było dużo radości z powodu wygranych, kilka łez popłynęło po przegranych partiach, ale wszyscy wróciliśmy w wyśmienitych humorach, bo nasza szkoła drużynowo zajęła 5 miejsce (na 69 szkół), a oto najlepsze rezultaty naszych uczniów zajęte w swoich kategoriach wiekowych:
      - 3 miejsce - Patrycja Niepla, kl. Ib;
      - 3 miejsce - Karolinka Kaczmarczyk, kl.IIb
      - 7 miejsce - Klaudia Jaśniewska, kl. IIa
      - 8 miejsce - Wiktoria Kruszyńska, kl. Ia
      - 8 miejsce - Kornelia Kajdasz, kl. IIIc
      - 12 miejsce - Adele Osińska, kl. Ia
      - 13 miejsce - Jan Fudala, kl. IIIb
      - 15 miejsce - Zosia Osipiak, kl. IIIb
      - 17 miejsce - Mateusz Urbaniak, kl. Ib
      - 24 miejsce - Tymon Gębicki, kl. IIIa
      Gratulujemy wszystkim!!!

    • BITBOT 2024
     • BITBOT 2024

     • W tegorocznej, czwartej już edycji Międzyszkolnych Zawodów Robotów BITBOT2024, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.
      Doświadczenie z roku ubiegłego, umiejetności oraz kreatywność pozwoliła na osiągnięcie sukcesu!

      W kategorii LEGO SUMO drużyna SP1
      reprezentowana przez Kacpra Jędrzejewskiego i Michała Olszewskiego
      zajęła I MIEJSCE

      W kategorii Linefollower-LEGO drużyna SP1
      reprezentowana przez Jakuba Bielawskiego i Tomasza Krasowskiego
      zajęła I MIEJSCE

      GRATULUJEMY!

      Marcin Konic

      Link do artykułu >>>

    • Lekcje przyrody
     • Lekcje przyrody

     • Klasa IVa uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Zajęcia te miały na celu utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcjach przyrody. Podczas zajęć, zarówno w klasie jak i w Parku Kajki, uczniowie w praktyce rozpoznawali różne gatunki drzew i krzewów. Obcując z przyrodą dzieci zaczęły lepiej dostrzegać jej piękno a także doceniać jej znaczenie w życiu człowieka.

                                                                               

    • Zebranie dla rodziców - ZAPROSZENIE
     • Zebranie dla rodziców - ZAPROSZENIE

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Elblągu informuje,
      że zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
      odbędzie się w dniu 10 czerwca 2024 (poniedziałek) o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej

      Na zebranie proszę przynieść:

      • bilans 7-latka (jeśli uda się zrobić, jeżeli nie to jest czas na dostarczenie do połowy września roku szkolnego 2024/2025),
      • informację z przedszkola o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole.

      Serdecznie zapraszam
      Andrzej Soja

      Dyrektor szkoły

    • Klasa IV c  na wycieczce w Gdyni
     • Klasa IV c  na wycieczce w Gdyni

     • 9  maja 2024r. uczniowie klasy IV c, pod opieką wychowawcy i pani B. Gawkowskiej, wzięli udział w wycieczce do Gdyni.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia statku wojennego Błyskawica. Podczas wizyty na ORP Błyskawica zapoznaliśmy się z wyposażeniem pokładu okrętu od rufy do dziobu. Obejrzeliśmy artylerię okrętową, miotacze i wyrzutnie bomb głębinowych oraz torpedy. Po zejściu pod pokład zajrzeliśmy do pomieszczeń marynarskich, kotłowni i maszynowni. Kolejnym punktem wycieczki był spacer Gdyńską Mariną oraz ,,rozruszanie kości” na plażowym placu zabaw. Wycieczkę zakończyliśmy w Centrum Nauki Experyment, gdzie korzystaliśmy z interaktywnych wystaw i rozwijaliśmy twórcze eksperymentowanie. Chcieliśmy dotknąć i wypróbować wszystkiego. Dwie godziny bardzo szybko minęły i trzeba było wracać do Elbląga. Wycieczka bardzo nam się podobała. 

       

    • London Week w naszej szkole
     • London Week w naszej szkole

     • Zachęceni przez @Didacto Polska przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego LONDON WEEK.
      W ciągu tygodnia nasi uczniowie brali udział w ciekawych lekcjach na temat tego fascynującego miasta. Były prezentacje zaproponowane przez pomysłodawców oraz wiele innych przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego. Jedliśmy angielskie, maślane ciasteczka na serwetkach w kolorze flagi brytyjskiej. Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych związanych z tematem. Chętni wzięli również udział w Quizie. Najwięcej faktów związanych z Londynem zapamiętali Maciej Kluzek 6b, Helenka Krasowska 6a, Franciszek Bartnicki 6b, Klara Żyła 8a, Alicja Kierul 8a i Ryszard Szczepański 8a. Brawa dla wszystkich.
      Mamy nadzieję, że wiele ciekawostek pozostanie w Waszej pamięci na długo.
      Dziękujemy za wspólną zabawę.
      Nauczyciele języka angielskiego

    • Finał XXVIII edycji konkursu na selektywną zbiórkę odpadów
     • Finał XXVIII edycji konkursu na selektywną zbiórkę odpadów

     •  

           23 maja w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu odbyła się gala finałowa XXVIII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów, którego organizatorem był Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

      W Konkursie wzięło udział 57 placówek oświatowo-wychowawczych: 50 z Elbląga i 7 z gmin ościennych.

      Udział w Konkursie oceniany był na podstawie ilości zdobytych punktów w dwóch kategoriach:

      PIERWSZA KATEGORIA- zbiórka odpadów: zużytych baterii, puszek aluminiowych, nakrętek od butelek PET i drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;

      DRUGA KATEGORIA- realizacja projektu edukacyjnego nt. zasad segregowania i recyklingu szkła oraz ZSEE (Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego) w celu edukacji w zakresie znajomości zagospodarowania ww. surowców, sposobów ich przetwarzania i ponownego wykorzystania.

      Miło mi poinformować o zdobytych przez uczniów i szkołę nagrodach:

      -Maja Krawczyk- uczennica kl. VIIIa - zdobyła nagrodę rzeczową w formie bonu                                na zakupy dla ucznia za wykonanie projektu edukacyjnego dotyczącego cyklu życia elektroodpadu;

      -Szkoła Podstawowa Nr1 w Elblągu- uzyskała II miejsce w kat. EDUKACJA EKOLOGICZNA oraz nagrodę pieniężną w wysokości 600zł.

      GRATULUJEMY WYGRANEJ I GODNEJ NAŚLADOWANIA

       POSTAWY EKOLOGICZNEJ !

                                                                                                      Beata Gawkowska

       

    • OLIMPIADA  PRZEDSZKOLAKA 🏆👩🏻‍🤝‍👨🏼
     • OLIMPIADA  PRZEDSZKOLAKA 🏆👩🏻‍🤝‍👨🏼

     • 22 maja 2024 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu  zorganizowano  Sportową Olimpiadę Przedszkolaka.

      Udział w niej wzięły dzieci z Przedszkoli nr 6, 17, 23 oraz Przedszkola ,,Bajka”. Głównym celem imprezy było zaszczepienie wśród najmłodszych zamiłowania do rywalizacji sportowej w duchu idei olimpijskiej. Olimpiadę rozpoczęto od uroczystego wniesienia znicza olimpijskiego. Następnie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie sportowe obiecując zdrową rywalizację i dobrą zabawę. W części głównej imprezy przedszkolaki zmagały się w jedenastu konkurencjach sportowych. Po każdym wyścigu 2-osobowe jury przydzielało punkty, które potem komisja sędziowska sumowała. Sportową Olimpiadę Przedszkolaka wygrało Przedszkole,, Bajka” zajmując I miejsce, II miejsce zajęło Przedszkole nr 23, 

      III miejsce zdobyło Przedszkole nr 17, miejsce IV zajęło Przedszkole nr 6. Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze. Bez względu na wynik wszystkie grupy otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek.


       

    • Spotkanie pierwszoklasistów z panami policjantami👮🏼‍♀️
     • Spotkanie pierwszoklasistów z panami policjantami👮🏼‍♀️

     • Panowie policjanci odwiedzili klasy pierwsze i przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.  Przypomnieli uczniom numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci chętnie podawały przykłady ryzykownych zachowań. Panowie policjanci życzyli wszystkim uczniom naszej szkoły bezpiecznych i wesołych wakacji. Dziękujemy.

    • Bezpieczeństwo w sieci 👮🏼‍♀️💻
     • Bezpieczeństwo w sieci 👮🏼‍♀️💻

     • W piątek w progach naszej szkoły gościli policjanci. Rozmawiali z uczniami klas czwartych na temat korzystania z Internetu a w szczególności o mówie nienawiści, czyli hejtowaniu. Policjanci podawali przykłady niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachować w sieci. Uczniowie zadawali ciekawe pytania. Pamiętajmy, że każdy z nas, nawet w bardzo młodym wieku może ponieść karną odpowiedzialność za łamanie prawa. Czyli za np. obrażanie, pozbawianie godności, zamieszczanie czyjegoś wizerunku bez  zgody. Pamiętajmy też, że każdy z nas różni się wrażliwością a obraźliwe słowa mogą ranić bardzo głęboko i doprowadzać do tragedii. Bądźmy dla siebie życzliwi i uwaźni.

    • Konkurs "BANKNOT MOICH MARZEŃ" 
     • Konkurs "BANKNOT MOICH MARZEŃ" 

     • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas I - VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Ekonomicznym "BANKNOT MOICH MARZEŃ" na najciekawszy projekt BANKNOTU przedstawiającego wizerunek Wielkiego Polskiego Ekonomisty.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - KARTY PODARUNKOWE:

      I miejsce - 200 zł, II miejsce - 150 zł, III miejsce - 100 zł

      Zostań projektantem fikcyjnego banknotu przedstawiającego wizerunek Wielkiego Polskiego Ekonomisty. Technika pracy dowolna, praca plastyczna lub praca graficzna. W projekcie należy umieścić cechy typowego banknotu, uwzględnić zabezpieczenia przed fałszowaniem. Na prace czekamy do 26 maja 2024 r. 

      Rok 2024  został ustanowiony decyzją Senatu RP – Rokiem Edukacji Ekonomicznej

      POLSKI ZŁOTY w obiegu od 100 lat. 

      Szczegóły konkursu Banknot-konkurs1.docx

    • Kreatywna lekcja angielskiego w kl IIIc 👏🏼
     • Kreatywna lekcja angielskiego w kl IIIc 👏🏼

     • W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 3c układali krzyżówki, i to w języku angielskim! Dzieci samodzielnie podzieliły się na mniejsze grupy. Każda z grup losowała hasło, do którego projektowała swoją krzyżówkę. Na następnych zajęciach mieli za zadanie rozwiązać "crossword" stworzoną przez swoje koleżanki i kolegów z klasy. Najwięcej emocji wzbudziły słowa "glue" oraz "attic". Jesteście w stanie odnaleźć rysunki, które je przedstawiają? Fantastic work 3c!

    • Klasa VI c na wycieczce do Torunia 🤎
     • Klasa VI c na wycieczce do Torunia 🤎

     • Nasz pobyt w Toruniu  rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta,  poznaliśmy  historię Torunia oraz najpiękniejszych miejskich zabytków. Przechadzając się uliczkami łapaliśmy szczęście-wystarczyło tylko dotknąć żabek, osiołka, pieska, czy fragmentu średniowiecznego muru. Dzięki legendom wiemy np dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa. Byliśmy w Ratuszu Staromiejskim i Domu Kopernika, gdzie zostaliśmy skrybami i iluminatorami, dzięki czemu mogliśmy stworzyć średniowieczne dokumenty opatrzone pieczęciami.Odkrywaliśmy podziemia Foru IV z pochodniami, przez chwilę zamieniliśmy się w walecznych żołnierzy broniących murów twierdzy. Poznaliśmy też sekret smaku toruńskich pierników i upiekliśmy własne, najprawdziwsze pierniki figuralne.  W Muzeum Etnograficznym udało nam się stworzyć  Kujawskie,ludowe wycinanki a w Jump Arenie wyszaleć się na trampolinach. Jednym słowem-było świetnie, wrócimy tam.jeszcze na pewno.

     • Życzenia dla Ósmoklasistów🍀🍀🍀

     • Już niedługo egzaminy ósmoklasisty. Wszyscy trzymamy za was kciuki, a młodsi koledzy i koleżanki we współpracy z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Reporterskim przygotowali krótki film z życzeniami. 🤗

    • Święto Konstytucji 3 Maja
     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • W dniu 3 maja poczet sztandarowy SP1 godnie reprezentował naszą szkołę podczas miejskich obchodów święta Konstytucji 3 Maja biorąc udział we mszy św. w katedrze św. Mikołaja oraz w części oficjalnej na placu katedralnym.