• Wirtualne laboratorium

• Środowisko przyrodnicze Australii

Klasa 8c uczestniczyła w lekcji geografii z wykorzystaniem gogli VR. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie mieli możliwość przenieść się do Australii, Nowej Zelandii i Oceanii. Trójwymiarowy widoku z gogli VR pozwolił uczniom wejść w interakcję z otaczającym środowiskiem przyrodniczym tej części świata. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.

Wioletta Szulaczuk

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Azja wirtualnie

Klasa 8c przygotowując się do pracy klasowej z działu Azja korzystała z możliwości okularów VR. Zwiedzała szkołyafrykańskie na różnym poziomie, penetrowała las równikowy, zbliżała się do krateru wulkanu, zwiedzała stolicę Egiptui RPA. Spacerowała po sawannie z lwami i oglądała projekty 3D różnych zwierząt, mieszkańców Afryki.

Wioletta Szulaczuk

Wirtualna wycieczka po europejskich stolicach

Lekcja geografii w klasie 7b w wirtualnym świecie. Gogle VR pozwoliły uczniom klasy 7 przenieść się  do kilku europejskich stolic.

Wioletta Szulaczuk

Lekcja biologii z wykorzystaniem gogli VR

21 grudnia klasy VIIIc i VIIIb uczestniczyły w lekcji biologii z wykorzystaniem gogli VR. Celem lekcji było utrwalenie wiadomości z genetyki i ewolucji. Dzięki tej nowoczesnej technologii uczniowie mogli obserwować w trójwymiarze budowę DNA oraz wirtualnie przenieść się do czasów, kiedy żyły dinozaury. Czy to science fiction? Nie. Takie lekcje odbywają się w naszej szkole.

ClassVR

W ramach otrzymanych środków dokonaliśmy zakupu 2 zestawów ClassVR z 5 letnim dostępem do zasobów. Do tej pory została przeprowadzona konfiguracja sprzętów oraz odbyło się szkolenie dla nauczycieli wprowadzające w możliwości jakie daje wirtualna rzeczywistość. W następnych miesiącach zestawy będą wykorzystywane w ramach poszczególnych przedmiotów.