• Wypisanie dziecka ze szkoły

• PROCEDURA WYPISU DZIECKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ELBLĄGU

Rodzic jest zobowiązany powiadomić sekretariat szkoły o planowanym fakcie przepisania dziecka do innej szkoły lub wyjeździe za granicę.

Procedura podczas wypisania dziecka ze szkoły:

1. W przypadku konieczności wypisu dziecka ze szkoły, rodzic zobowiązany jest złożyć informację do dyrektora o fakcie wypisu dziecka za pośrednictwem sekretarza szkoły.
          2. W sekretariacie szkoły rodzice/opiekunowie prawni wypełniają kartę wypisu dziecka ze szkoły (załącznik nr 1);
          3. Przy wypisie rodzice/ opiekunowie prawni dokonują rozliczenia z biblioteką szkolną, pielęgniarką i wychowawcą;
          4. Po otrzymaniu „Potwierdzenia przyjęcia ucznia” przez szkołę przyjmującą zostaje przygotowana dokumentacja:
          • kserokopia arkusza ocen,
          • oceny bieżące uzyskane w I semestrze,
          • zestawienie ocen za I semestr,
          • karta zdrowia dziecka.

Wyżej wymienione dokumenty zostaną wysłane pocztą do placówki, która potwierdziła przyjęcie ucznia.

Procedura podczas wypisania dziecka ze szkoły ze względu na wyjazd za granicę:

1. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są złożyć informację do dyrektora o fakcie wypisu dziecka ze szkoły za pośrednictwem sekretarza szkoły.
          2. W sekretariacie szkoły rodzice/opiekunowie prawni wypełniają kartę wypisu dziecka ze szkoły (załącznik nr 2).
          3. Przy wypisie rodzice/opiekunowie prawni dokonują rozliczenia z biblioteką szkolną, pielęgniarką i wychowawcą.
          4. W przypadku dziecka które pozostanie zameldowane w rejonie szkoły, rodzic zobligowany będzie do co rocznego informowania szkoły w formie pisemnej o realizacji obowiązku szkolnego do końca września każdego roku do momentu ukończenia przez dziecko 18 lat (załącznik nr 3).

Do pobrania:

Załącznik nr 1 - Wypisanie dziecka ze szkoły (PDF)

Załącznik nr 2 - Wypisanie dziecka ze szkoły - wyjazd za granicę (PDF)

Załącznik nr 3 - Informacja o realizacji obowiązku szkolnego w innej placówce - poza rejonem (PDF)