• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu

Znajdziesz tutaj bieżące informacje z życia szkoły.

• Akcja Daj Włos! RaknRoll👏🏼🥰

Jedna z Naszych uczennica, Helena z VI 6a, chciałaby podzielić się z nami swoim doświadczeniem. Niedawno wzięła udziału w bardzo pozytywnej akcji organizowanej przez Fundacji RaknRoll.

Helena już drugi raz oddała kilkadziesiąt centymetrów swoich włosów, by wesprzeć kobiety chore na raka. Dało jej to ogrom radości i satysfakcji!
            Co się dzieje z obciętymi warkoczami?
            Powstają z nich peruki z włosów naturalnych. Dzięki akcji Daj Włos!, fundacja przekazuje je bezpłatnie osobom, które są w trakcie terapii onkologicznej. Do tej pory przekazano chorym już 5216 takich peruk.
            Jeśli kogoś zaciekawiła idea akcji, może zajrzeć tutaj:

• Wycieczka do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu

04 kwietnia klasa VIIb uczestniczyła, w ramach edukacji ekologicznej, w wycieczce do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu.

Na początku, w sali edukacyjnej, odbyły się zajęcia dydaktyczne z zakresu zasad selektywnej zbiórki odpadów. Podczas tych zajęć zapoznaliśmy się również z gospodarką obiegu zamkniętego.

• Konkurs plastyczny pt. „ Projekt okładki ulubionej książki”.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu okładki ulubionej książki. Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejących publikacji oraz zawartych w nich ilustracji.
            Uczeń ma stworzyć własny projekt do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie przez ucznia samodzielnie jednej pracy.

• Wyniki konkursu czytelniczego pt. „Legendy Elbląga i okolic”

Elbląg i jego okolice zostały opisane w wielu legendach. Większość z nas zna legendę „O dzielnym piekarczyku”, czy „O męstwie elblążanek”. Mówi się, że w każdej legendzie jest troszkę prawdy, że poprzez legendy poznajemy historię, poznajemy bohaterów, którzy mieli wpływ na przyszłe losy naszego kraju, a tym samym naszego miasta Elbląga.

• Dzisiaj jest

Sobota 20.04.2024