• Szkolne Koło Caritas

     • W ostatnim dniu nauki, przed feriami, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas dostarczyli zebrane w miesiącu styczniu ubrania do domu im. br. Alberta przy ul. Nowodworskiej. Zebrane dary posłużą potrzebującym bezdomnym. Zebranych rzeczy było tak dużo, że potrzebna była pomoc w ich transporcie. Dzięki życzliwości jednej z mam wolontariuszy akcja przekazania ubrań zakończyła się sukcesem. Po przekazaniu darów wolontariusze zostali oprowadzeni po ośrodku, mogli zobaczyć w jakich warunkach mieszkają podopieczni domu św. br. Alberta.

      Wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję serdecznie dziękujemy 

    • Pasowanie na Czytelnika
     • Pasowanie na Czytelnika

     • Dla uczniów klasy pierwszej nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

       

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych ,,Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej”, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, ale także tego czego nie wolno robić czytając książkę.

       

      Po takim wprowadzeniu, przyszli czytelnicy, uroczyście przyrzekli:

       

      My uczniowie pierwszej klasy,

      Uroczyście przyrzekamy,

      Że będziemy książki kochać,

      Krzywdy zrobić im nie damy

      I wskazówek i rad książek

      Będziemy słuchać z uwagą,

      Obowiązki czytelnika

      Traktować z wielką powagą!

      PRZYRZEKAMY

      Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Od teraz biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym oraz radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani!

      Marta Leja

    • Koło reporterskie grało z WOŚP
     • Koło reporterskie grało z WOŚP

     • W tym roku również Nasze koło reporterskie przyłączyło się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byliśmy odpowiedzialni za zorganizowanie stoiska z fotobudką oraz zbieranie materiałów (zdjęcia, filmy) z tego wydarzenia.
      Cieszymy się, że tak licznie Nas odwiedzaliście!
      Skarbonka bardzo szybko się zapełniała.
      Do zobaczenia z rok!
      SIEMA

    • WOŚP w naszej szkole
     • WOŚP w naszej szkole

     • Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w akcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!! 
      Dzięki Wam pobiliśmy po raz kolejny rekord naszej szkoły w zbiórce. Na ten moment mamy już 14000zł i nadal działamy, bo loteria fantowa będzie trwała jeszcze do końca tygodnia!!!!
      Jeszcze raz dziękujemy!!!

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” Etap gminny i parkowy
     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” Etap gminny i parkowy

     •  

           24 listopada  w naszej szkole  został zorganizowany etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” pod hasłem „Ptaki Parków Krajobrazowych”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych. Uczniowie, którzy zdobyli czołowe miejsca reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu: gminnym i parkowym.  Konkurs ten odbył się 12 stycznia w siedzibie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. W konkursie wzięły udział szkoły reprezentujące gminy w obrębie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

      W skład zespołu reprezentującego naszą szkołę weszli następujący uczniowie:

      Ola Orlikowska  kl.VIIa

      Zuzanna Stachowicz  kl.VIIId

      Antoni Krasowski  kl.VIIIa

      Zespół uczniów z naszej szkoły zajął II miejsce w etapie parkowym konkursu.

      Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów !!!

                                                                                                    Beata Gawkowska

    • Stop zwolnieniom z wf-u
     • Stop zwolnieniom z wf-u

     • 5 stycznia odbyły się  zajęcia na hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej w ramach programu,, Stop zwolnieniom z Wf-u".Poprowadził je Waldemar Legień-dwukrotny zdobywca złotego medalu na igrzyskach olimpijskich.W  zajęciach  uczestniczyli uczniowie klas:6a, 8b.Brawo dla Was!!!!

     • Turniej Szachowy FIDE

     • 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 25 odbył się Turniej Szachowy FIDE . Z SP1 najlepiej zagrali bracia Krasowscy zajmując czołowe miejsca:

      Tomasz Krasowski zajął I miejsce w całym turnieju , natomiast Antoni Krasowski otrzymał tytuł najlepszego juniora. W tym turnieju oprócz zaszczytnych miejsc pucharowych zawodnicy otrzymali nagrody finansowe.

      Wielkie gratulacje dla szachistów z SP1!