• Projektowanie i Druk3D

• Ratujemy ciekawy zestaw PIKO

Uczniowie klas ósmych i siódmych podczas zajęć, podjęli się zaproponowanego przez nauczyciela, wykonania projektu śrub, które stanowią niezbędny element ciekawego, ale już niedostępnego zestawu PIKO hobby SM3. Problemem było brak widocznych na zdjęciach śrub, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zestawu.
          Efekty pracy były zaskakujące!. Uczniom udało się wykonać projekt brakujących elementów, które po wydruku okazały się spełniać swoje zadanie.

I tak udało się uratować jeden ze zdekompletowanych zestawów.
          BRAWO! Drukarki 3D są niezastąpione w takich sytuacjach.

Marcin Konic

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projektujemy szopkę bożonarodzeniową

Dnia 16 grudnia 2022 klasa 8c wzięła udział w warsztatach szkoleniowych organizowanych przez Centrum Edukacji CENT z Torunia. Zajęcia online odbyły się w ramach programu Laboratoria Przyszłości i dotyczyły drukowania 3D.
          Podczas zajęć uczniowie korzystali z platformy Tinkercad, programu graficznego Inkscape oraz sprzętu zakupionego przez szkołę w ramach wyżej wymienionego programu.

Artur Szadziul

Pierwsze projekty 3D

Rozpoczynając przygodę z drukiem 3D uczniowie klas 8 zapoznali się z budową i możliwościami jakie daje drukarka 3D. Pierwsze kroki to podstawy projektowania z wykorzystaniem platformy Tinkercad. Jest to popularna platforma do tworzenia modeli do druku 3D, z wstępem do konstruktywnej geometrii bryłowej w szkołach. Uczniowie wykazali się swoją kreatywnością tworząc ciekawe, pierwsze projekty.