• "Elbląg - moje miasto"
     • "Elbląg - moje miasto"

     • W lutym przypada rocznica wyzwolenia Elbląga, która jak co roku jest okazją do rozmów, rozmyślań na temat naszego miasta. W trakcie różnorodnych zajęć i zabaw na świetlicy wróciliśmy do historii, oglądaliśmy ilustracje przedstawiające zabytki Elbląga, przypomnieliśmy legendy związane z miastem i okolicami. Czytaliśmy wiersze o Elblągu, systematycznie wzbogacaliśmy wiedzę dotyczącą współczesności – nowe zakłady pracy, miejsca wypoczynku i rekreacji, imprezy kulturalne, ciekawe miejsca. Dzieci wykonały szereg prac plastycznych (między innymi kamieniczki, herb Elbląga, plakat zachęcający turystów do zwiedzenia  naszego miasta). Uczennice klas III – Hanna Krasowska i Maja Kubik wzięły udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Legendy naszego miasta”. Organizatorem konkursu była świetlica przy SP nr 16. Prace uczennic zostały wyróżnione i nagrodzone. Podsumowaniem zdobytych wiadomości był quiz „Co wiem o naszym mieście” oraz krzyżówka „Stare Miasto”. Okazało się, że dzieci interesują się swoim miastem, chętnie o nim mówią, są dumne z tego, że są elblążanami.

     • Kulig klasy 1c

     • W czwartek 18.02. uczniowie klasy 1 c uczestniczyli w kuligu. Zabawa była przednia. Jazda na workach z sianem okazała się ogromną atrakcją również dla opiekunów. Większość z dzieci w takiej sannie uczestniczyła pierwszy raz. Po kuligu uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta gospodarskie, co też na niektórych wywarło ogromne wrażenie. Następnie było ognisko, pieczenie kiełbasek i gorąca herbata. Na dzieci czekała jeszcze atrakcja -zjazdy z górki na sankach, jabłuszkach, workach wypchanych sianem. Radości było co nie miara. Nie lada wyczynem było wspięcie się na wysoką górkę, ale dzieci świetnie sobie z tym zadaniem również radziły. Pieczę nad nimi sprawowało pięcioro opiekunów. Dzieci stosowały się do zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Odpowiedni ubiór, czyli nieprzemakalne spodnie czy kombinezony, ciepłe buty i rękawiczki sprawiły, że zabawy ze śniegiem i na śniegu były przyjemnością. Zmęczone, zintegrowane i zadowolone wróciły do domu. Tych wszystkich atrakcji dostarczyło nam gospodarstwo agroturystyczne Vitalis w Zastawnie. 

     • Walentynki w świetlicy

     • 14 lutego tradycyjnie obchodzimy Święto Zakochanych. W związku z tym, że tegoroczne walentynki przypadły w niedzielę, dzieci ze świetlicy postanowiły uczcić to święto trochę wcześniej i na wiele sposobów. Podczas zajęć organizowanych w ciągu tygodnia rozmawialiśmy w jaki sposób wyrażamy uczucia w stosunku do osób, które są nam bliskie, które kochamy, darzymy szczególną sympatią, czy po prostu lubimy. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy kolega, prawdziwa koleżanka. Podczas „walentynkowego tygodnia” czytaliśmy wiersze mówiące o uczuciach, wykonaliśmy przepiękne walentynkowe laurki i serduszka z życzeniami płynącymi prosto z serca. Nawet zajęcia z kodowania podporządkowane były temu szczególnemu świętu. Pod koniec tygodnia ruszyła „Walentynkowa Poczta”, a walentynkowe życzenia obudziły na twarzach dzieci uśmiech, w oczach widać było szczęście. Liczne zabawy integrujące naszych świetliczaków dostarczyły im dużo radości, były również słodycze, które osłodziły to szczególne święto.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.
      W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego.

      Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

    • 29. Finał WOŚP
     • 29. Finał WOŚP

     • WOŚP to nie tylko najgłośniejszy i najbardziej pozytywny zespół świata. To przede wszystkim akcja, którą wspiera jak co roku nasza szkoła. Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP.
      W tym roku zbieraliśmy fundusze  na zakup sprzętu dla laryngologii dziecięcej. Przez kilka dni pracownicy szkoły zbierali pieniążki do puszek. Uczniowie naszej szkoły jak i rodzice wrzucali pieniążki z ogromnym uśmiechem na twarzy. Wielkim zainteresowaniem jak co roku cieszyły się licytacje, które prowadzone były na stronie facebooka naszej szkoły. Do wylicytowania na aukcjach były: maseczki, worki, koszulki, na wszystkich tych przedmiotach widniało logo WOŚP. Dzięki wsparciu ze strony rodziców wylicytować można było drożdżówkę oraz chleb z elbąskiej  restauracji.
      Zbiórka pieniędzy mogła się odbyć tylko dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu osób. Dlatego też w imieniu SU bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy. Po raz kolejny okazało się, że uczniowie, rodzice  oraz pracownicy naszej szkoły potrafią i chcą pomagać, a tym samy bawić się w rytm grania WOŚP.
      W imieniu organizatorów, dzieci dla których zostanie zakupiony za zebrane pieniądze sprzęt medyczny ratujący życie, serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, Dyrekcji Szkoły, wychowawcom oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie w organizacji finału oraz wszystkim bezimiennym wspierającym symbolicznym grosikiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

       
      Do zobaczenia za rok na 30. finale WOŚP

      SU