• Narodowe Czytanie w I LO

• Po raz kolejny finał akcji "Narodowe Czytanie" odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu w sobotę, 3 września. W tym roku cała Polska czytała "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8E: Natalia Pietruszyńska i Kacper Sokołowski, a towarzyszyła im w roli narratora Pani Dyrektor Barbara Olszewska. Niewątpliwie ta sobota była magiczna dzięki przypomnieniu takich utworów jak: "Powrót taty", "Lilie", "To lubię", "Pani Twardowska", "Świteź", "Świtezianka", "Rybka".

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

•  1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/ 2023, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. Powitaliśmy nowych nauczycieli oraz nowych uczniów, również tych, którzy przybyli do nas z Ukrainy. Życzymy wszystkim uczniom owocnego roku szkolnego w zdobywaniu wiedzy.