• Świetlicowy konkurs plastyczny

• Dnia 1 czerwca 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego. Temat pracy plastycznej „W zieleni łąka majowa” wyzwolił w dzieciach mnóstwo pomysłów. Wszystkie prace były ciekawe, bardzo kolorowe i estetyczne. Trudno było o jednoznaczne wyłonienie zwycięzców. No cóż, ale konkursy rządzą się swoimi prawami.

I miejsce w konkursie zajęła  Alicja Junkier z klasy I b

II miejsce zajęła Lena Kirol z klasy III b

III miejsce zajęła Nikola Kadłubowska z klasy II a

Wyróżnione zostały prace: Oliwii Jaroś z klasy I b, Oliwiera Bartkowskiego z klasy I a oraz Amelii Chmielewskiej z klasy I b.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni – zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali słodycze i podziękowania.

nauczyciele świetlicy

• Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

• Oczekiwane z niecierpliwością wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny już są!!!

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy, zaś szczególne wyrazy uznania kierujemy pod adresem następujących Uczniów:

1. Marii Stępkowskiej, klasa IIIb – wynik bardzo dobry w kategorii Maluch
            2. Oliwiera Wojdon, klasa IIa  – wyróżnienie w kategorii Żaczek
            3. Szymona Nisztuk, klasa IIa  – wyróżnienie w kategorii Żaczek
            4. Wiktora Bieniek, klasa IVa – wyróżnienie w kategorii Maluch
            5. Antoniego Krasowskiego, klasa VIa – wyróżnienie w kategorii Beniamin
            6. Szymona Trochimczuk, klasa VIIc – wyróżnienie w kategorii Kadet
          • Warsztaty plastyczne dla najmłodszych

• Od wielu lat naszą szkołę odwiedza artysta /plastyk Pan Bogdan Kiliński, który specjalizuje się w edukacji artystycznej dzieci. Organizuje u nas cykl spotkań „Małe Warsztaciki Twórcze”. Jest to propozycja skierowana do dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. „Rysujemy i malujemy inaczej” oraz „Zabawy z przestrzenią”, to dwa bloki tematyczne pełne niespodzianek i oryginalnych propozycji do pracy indywidualnej i w grupach, w trakcie których dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne i materiały. Majowe zajęcia plastyczne z panem Bogdanem promowały ekspresję twórczą, myślenie abstrakcyjne oraz kreatywność. Prace plastyczne uczniów klasy 3a można podziwiać w galerii zdjęć.

Ewa Czarnecka

• Dzień Pszczoły

• W maju uczniowie klasy 1 c obchodzili Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji poznali życie i zwyczaje pszczół oraz pracę pszczelarza. Pracowali w grupie przy wykonywaniu prac plastycznych oraz każdy wykonał dla siebie opaskę pszczoły. Uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę o tych pożytecznych owadach rozwiązując quiz. Na koniec każdy otrzymał dyplom przyjaciela pszczół. Cykl zajęć o pszczołach był dla uczniów bardzo interesujący.