• VI Jesienny Turniej Szachowy P’30 SP1 i UKS Skoczek Elbląg

• W dniach 21,28.10.2021r w świetlicy SP1 odbył się VI Jesienny Turniej Szachowy P’30 SP1 i UKS Skoczek Elbląg. W turnieju wzięło udział 53 szachistów z elbląskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodnicy zagrali 6 rund szachów klasycznych, tempem 30 minut dla zawodnika, w systemie szwajcarskim.
            Miejsca pucharowe uzyskali
            w kategorii dziewcząt:
            I   miejsce  Redlicka Anastazja -ZSM
            II  miejsce Gorączkowska Alicja-  SP12
            III miejsce Kot Hanna – SP15
            w kategorii chłopców:
            I   miejsce  Żyhałko Konrad- II LO
            II  miejsce Krasowski Tomasz- SP1
            III miejsce Shcherbyna Mark – SP11
            Normy na kategorię szachową (PZSzach) uzyskali:
            IV uzyskali: Piwowarczyk Tomasz, Klimczak Jakub, Turek Mateusz, Gorączkowska Alicja,
            V uzyskali : Korkuć Dawid, Fudala Jan, Jurczenko Igor, Zajączkowski Jan, Boss Paweł, Sosnowski Łukasz, Maciejewski Alan, Gadaj Michał, Lange Mateusz, Ratajczyk Wojciech, Mikulski Miłosz, Junkier Alicja, Klein Pola, Żyhałko Ewa.
            Szczegółowe wyniki umieszczone  są na stronie ChessArbiter.
            Sędzią głównym była Irena Sokołowska, sędzią rundowym Grażyna Ciesielska. Bardzo ważną rolę w przeprowadzeniu rozgrywek odegrali wolontariusze, uczniowie kl.VIII, prowadzili zabawy integracyjne między rundami, pomagali młodszym szachistom w zapisie partii szachowej, byli pomocni  podczas podawania poczęstunku   (tj. ciastka, owoce, kolorowe kanapki, woda z cytryną , herbata i kawa dla rodziców.).
            Puchary, nagrody oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów ufundował Hotel Tristan w Kątach Rybackich.
            Gratulujemy wspaniałej postawy sportowej młodym adeptom królewskiej gry i zapraszamy na kolejne turnieje.
                                                                                               Irena Sokołowska

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 05.11. - w rocznicę urodzin Walta Disneya. W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są niezbędnym elementem każdego dzieciństwa. Bajki oraz baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka.

W obchody włączyła się nasza biblioteka szkolna. Z tej okazji, 03.11.2022 r. uczniowie z klasy pierwszej oraz drugiej, mogli spędzić czas na wspólnej zabawie. Wszyscy wykazali się wiedzą i zamiłowaniem do bajek, odgadując zagadki obrazkowe, słowne oraz muzyczne. Chętnie kolorowali swoje ulubione postaci.

Wszyscy odwiedzający w tym dniu bibliotekę wzięli udział w plebiscycie na ulubioną bajkową postać. W czołówce znalazły się: Elza, Świnka Peppa, Ninjago, Myszka Mickey i Minnie, Zygzak Mcqueen, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Cudaczek Wyśmiewaczek, Tytus, Miś Zbyś, Emi, Harry Potter.

Dziękuję wszystkim za wizytę i zapraszam do biblioteki szkolnej!

• Podsumowanie  akcji fotograficznej pt. „Przyłapani na czytaniu”

• W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych po raz pierwszy w naszej szkole została zorganizowana akcja fotograficzna pt. „Przyłapani na czytaniu”.

Dziękuję, że tak chętnie wypożyczacie i czytacie książki!

Dla tych co nie wiedzą, czytanie:

• Rozwija wyobraźnię,
            • poprawia pamięć,
            • redukuje stres,
            • poszerza słownictwo,
            • poprawia skupienie oraz koncentrację,
            • stymuluje mózg,
            • poszerza wiedzę.

Jeśli nadal się wahasz czy wypożyczyć książkę, to może warto spróbować i przekonać się na własnej skórze?